אימון משותף ראשון לעיריית נשר, פיקוד העורף ורח”ל עם תרגול פינוי תושבים ושריפות ענק

אימון ראשון מזה שנים התקיים השבוע בעיריית נשר, כחלק מההיערכות של העירייה לחירום. באימון השתתפו לכלל מכלולי החירום של העירייה ברשות ראש העיר, רועי לוי, מנכ"ל העירייה, צחי שומרוני ובהובלת פיקוד העורף ורח"ל (רשות חירום לאומית). במסגרת האימון ניתנו דגשים על עבודת מטה החירום העירוני ועל ממשקי העבודה אל מול משרדי הממשלה. כמו כן, תרגלו מספר אירועי שיכולים להיות בכל רגע נתון, כמו תרחיש של שריפות ענק שפוגעות בחורש טבעי ובמבני ציבור, שבחן את שיתוף הפעולה בין כלל הגורמים, הרשויות המקומיות וכוחות הביטחון וההצלה השונים בכל הנוגע לטיפול בדליקות ולפינוי תושבים מאזורים נפגעי שריפות, פתיחת מרכזי פינוי וקליט לתושבים המפונים מבתיהם, פרסום מידע לציבור, תגבור המוקד העירוני וגיוס מתנדבים. ראש העיר, רועי לוי, הדגיש: "המטרה העיקרית של הרשות זה בראש ובראשונה הצלת חיים ולאחר מכן החזרת שיגרת החיים במהרה". מנכ"ל העירייה, צחי שומרוני, הוסיף "אנו נמצאים בעיצומו של תהליך בניה מחודש של מערך החירום. אנו מאמינים שרשות שיודעת להתנהל נכון במצבי חירום תפעל טוב יותר בשיגרה ולכן מושקעים בכך מאמצים רבים".  

ממונה ביטחון וחירום בעיריית נשר, יאיר יגר, ציין עוד: “עיריית נשר מייחסת חשיבות רבה להיערכות לשעת חירום. לכן, העירייה פועלת בתיאום ובשיתוף עם פיקוד העורף וגורמי ההצלה השונים על מנת להיערך ולהיות מוכנים לכל תרחיש אפשרי. נמשיך לפעול לחיזוק המוכנות של העירייה והתושבים”.

נציגי פקע”ר ורח”ל הודו לראש העיר ולמנהלי המכלולים וציינו לחיוב את השינוי שחל בניהול החירום בחודשים האחרונים.

ראש העיר, רועי לוי, סיכם ואמר: “העיר נשר נמצאת בכלל תרחישי הייחוס, לכן עלינו להיות מוכנים וערוכים לכך מבעוד מועד. התאום בין כלל הגורמים והמכלולים בשגרה חייב להגיע לדרגה הגבוהה ביותר האפשרית, הצלחה בשגרה תוביל אותנו בהכרח להצלחה בחירום. התרגיל המשותף שהתקיים השבוע ע”י עיריית נשר בשיתוף פיקוד העורף ורח”ל, יחד עם כוחות ההצלה, יתרום למוכנות לכלל התרחישים, ויסייע למוכנות לשעת חירום של כלל הגופים וכמובן שלנו כעירייה. ככל שנתרגל יותר נהיה מוכנים וערוכים יותר”

 

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות
  Close
  Close