צעירים, מבוגרים ותושבי נשר רבים ציינו שבת מיוחדת במינה בסוף השבוע

  נשר קיימה השנה לראשונה אירועי שבת במסגרת מיזם "פרויקט השבת" (שבת העולמית) פרויקט הקורא ליהודים בכל קהילות העולם להתחבר לשבת. מעל ל-1,152 ערים וקהילות יהודיות ברחבי העולם השתתפו בסוף השבוע האחרון (15-16.11.2019) במיזם זה. יחידת הנוער העירונית, רשת המתנ"סים נשר, עיריית נשר, תיכון מקיף קהילתי נשר ושותפות ביחד של הסוכנות היהודית חברו לשני אירועים ייחודיים בעיר. אירועי השבת העולמית החלו כבר ביום חמישי עם אירוע הפרשת חלה קהילתית בהובלת משתתפות מסע מומנטום נשר - בראוורד קאונטי ב"קפה שיין" בהנחיית הרבנית אודליה נעים. הפרשת החלה לפי המסורת היהודית היא מצוות הודיה לאלוקים. במהלך האירוע קיבלו הנשים מידע על תהליך הפרשת החלה, התנסו בה וקיבלו השראה רבה. האירוע המרכזי היה ארוחת שבת קהילתית שהתקיימה באשכול הפיס בעיר במסגרת הערב המשתתפים ערכו קידוש קהילתי, בהשתתפות רב העיר, הרב יצחק לוי שליט"א, בנוכחות ראש העיר, רועי לוי, סגנו וממלא מקומו ישי איבגי, המשנה לראש העיר אדוה קאופמן, חברת מועצת עיר, פרח אסטרוגנו, קומונות שנת השירות "החלוץ" בנשר, בקרית ים ובטירת כרמל, נציגי נוער ותושבים רבים, במהלך הארוחה הכירו התושבים אחד את השני בשיח משותף בהובלת השינשינים, שרו שירים ונהנו מחברת רבים. את אירועי השבת חתם במוצאי השבת פרסום סרטון המציג ברכות שבת לתושבים מכל העולם – נשר ישראל, בראוורד קאונטי פלורידה, מתנדבי שנת שירות מנשר שבווסט הארטפורד קונטיקט, חיילים ובמיוחד תלמידי שכבת י"ב מתיכון מקיף קהילתי נשר שציינו שבת במסגרת המסע לפולין.    

מנהל יחידת הנוער העירונית, אור מורדו, סיפר עוד: “העמיות היהודית מחברת בין יהודים ברחבי העולם כיום ולאורך ההיסטוריה. כחלק מפעילותנו לחיזוקה פעלו לקחת חלק בפרויקט זה תוך חיזוק תחושת שייכות מושכלת ופעילה לעם היהודי בהתבסס על מכנים משותפים. שמחנו לראות רבים שהגיעו לאירועים בהובלת הנוער”.

ראש העיר, רועי לוי, סיכם את האירועים: “בשנה האחרונה דאגנו להרחיב את מגוון הפעילויות ולהגדיל את היצע השירותים של העירייה לתושבי העיר. שמחתי לקחת חלק באירוע מרגש זה, בו קיבלנו את השבת יחד וביצענו ארוחת שבת כקהילה אחת, נמשיך בדרך החדשה עם מגוון פעילויות המחברות בין תושבי העיר ויוצרות קהילה אחת.”

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות