בשורה לתושבי הקריות: אושרה תוכנית לבניית בית חולים בקריית אתא, ו- 12,500 יחידות דיור חדשות בעיר וגם מוסד להשכלה גבוהה

הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) אישרה היום את תוכנית הבנייה בקריית אתא-  תוכנית תמ"ל 1025, הכוללת 12,500 יחידות דיור, בית חולים אזורי חדש, נתיבי תחבורה בשילוב רכבת קלה, מתחמי מסחר ותעסוקה ומוסד להשכלה גבוהה. התוכנית, עליה עמלו מספר שנים ראש העיר, יעקב פרץ, צוות לשכת מהנדס העיר ומשרדי התכנון משתרעת על שטח כולל של כ-6,400 דונמים. התוכנית המהפכנית מהווה את ההרחבה הצפונית של העיר, תוך ניצול מקסימלי של גבולות העיר והפוטנציאל האדיר הגלום בה. התוכנית כוללת הקמת בית חולים איזורי שישרת הן את תושבי העיר והן את החלק המזרחי של גלעין המטרופולין ויישובי העורף המזרחי הסמוכים לגלעין. תכנון בית החולים האזורי  נערך בשיתוף עם משרד הבריאות וכולל תשתית תכנונית לבית חולים כללי ובו כ-2,200 מיטות אשפוז, מתוכן יוקצו מיטות לבית חולים גריאטרי ומיטות לבית חולים פסיכיאטרי.

חלקה המערבי של השכונה מיועד לפארק עירוני אשר יכלול מתקני ספורט ופנאי לרווחת כל תושבי העיר. תכנון השכונה שם דגש מיוחד על קרבת המתקנים השונים להולכי רגל כך שהשטחים הציבוריים בשכונה יהיו במרחקי הליכה קצרים למבני המגורים ושטחי המסחר פוזרו לאורך מספר צירים ראשיים, לצד נגישות לציר רכבת קלה וצירי המטרונית מתוך כוונה לאפשר נגישות גבוהה לתחבורה ציבורית.

ראש העיר, יעקב פרץ, אמר בסיפוק: ״תוכנית תמ״ל 1025 היא אישור למאמץ רב שנים שבמסגרתו אושרו העוגנים הכלכליים, החינוכיים והתרבותיים של קרית אתא לעשרות השנים הקרובות. לצד הקמת שכונות מגורים חדשות העיר תהפוך לעיר מובילה בזכות מוסד אקדמי, בית חולים, מרכזי תחבורה ועוד. אישור התוכנית היא למעשה אישור להפיכת קרית אתא לעיר המובילה באזור״.

 

    ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

    כתיבת תגובה

    Back to top button
    נגישות