צפו: תושבי נווה דוד בחיפה מתעוררים כבר שבועות למכת חולדות בבתיהם. "העירייה שולחת מסרון שהכל טופל וכלום לא קורה. אנשים מפחדים לישון בבית כבר"

כבר למעלה משנה שתושבים בכל שכונות העיר חיפה מדווחים, מתלוננים, מצלמים ותוהים על הלכלוך וערימות האשפה וההזנחה שקיימים כמעט בכל פינה בעיר. גם פינות וגינות שהיו מקום אליהם הגיעו תיירים מחוץ לעיר ליהנות, סובלות מהזנחה וחוסר תחזוקה ראויה. אלא שכל זאת נדמה הוא כאין וכאפס לעומת מה שעובר על תושבי שכונת נווה דוד שכבר שבועות מתעוררים כל בוקר כשחולדות ועכברושים "מתארחים" כבדרך קבע בביתם ובחצרות הבניינים. התושבים החליטו לתעד רק חלק קטן מהחולדות והעכברושים שנלכדו במשך שבועיים בבניין מגורים אחד בנווה דוד. נאדין, שאמה המבוגרת מתגוררת באותו מקום מספרת: "פנינו אינספור פעמים לעירייה והתחננו שיגיעו ויעשו משהו. אמא שלי מפחדת ללכת לישון, אנשים מפחדים להיות בבית שלהם, כבר לא מדובר בפחד לצאת החוצה. חיפה הפכה להיות עיר שבה חזירי הבר והחולדות חיות בה בשגשוג ובני האדם מפחדים להסתובב ברחובות ועכשיו בבתים".  

תושבים נוספים בנווה דוד מספרים כי הביאו כבר באופן פרטי לוכדי מזיקים, אלא שאלו אמרו כי כל עוד העירייה לא לוקחת אחריות על מבצע הדברה מיוחד כדי לנסות ולמגר את הנגע, הדבר ילך ויחמיר עם החורף.

"אנחנו הפכנו להיות בני ערובה של עיריית חיפה", אומר תושב המקום ירון. "משאירים ערימות של אשפה שלא נאספים בזמן, אין ניקיון כמו שצריך והתוצאות הן מפחידות. ובעירייה מתעלמים מאיתנו. הם שולחים לנו מיסרון שהעניין טופל. איך זה טופל אם ממשיכים להיות עכברושים כל יום בתוך המלכודות שהמדבירים שאנחנו הבאנו הציבו?".

ביקשנו תגובה מעיריית חיפה שהעדיפה לא להגיב.

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות