קליש רותם לתושבי חיפה, בפוסט שגורם לתגובות זועמות: “תפקידה של עירייה אינו לבדר את התושבים..הבטחתי עיר מבדרת ולא עירייה מבדרת”

מה הביא את ראש עיריית חיפה לפרסם פוסט בשעה האחרונה המתריס נגד דרישות התושבים לאירועי תרבות, ספורט ובידור?
אחרי ביטול המירוץ בעיר, מירוץ המדרגות וצמצום חגיגות ביום העצמאות ובפסח ואף בקיץ - התושבים לא חוסכים בביקורת נוקבת על דבריה

ראש עיריית חיפה החליטה להעלות בשעה האחרונה פוסט לדף הפייסבוק שלה, שגורר אחריו תגובות רבות של תושבים – תגובות לא מחמיאות ברובן.

ההקשר בגינו היא החליטה להעלות את הפוסט המתריס נגד דרישות התושבים, לא ברור עדיין – יש הטוענים כי אבל היא מבהירה לתושבים מדוע אירועים רבים כמו “מרוץ המדרגות”, “מרוץ חיפה” ואירועים לילדים ולהורים במהלך הקיץ קוצצו עד בוטלו לגמרי, כשברקע נשקלת האפשרות גם לבטל את “חג החגים” במתכונתו הנוכחית.

להלן הפוסט של קליש: “‏תפקידה של עירייה אינו לבדר את התושבים, במיוחד כשמצב התשתיות שלה קשה ונדרשים משאבים כספיים רבים לשיקומן.

מלבד אירועים ציבוריים מרכזיים כמו יום העצמאות ופסטיבל הסרטים, שאר האירועים יצמצמו עלויות ויהיו במתכונת חדשה, כולל החג של החגים.

הבטחתי עיר מבדרת, ולא עירייה מבדרת”.

כמובן שתגובות תושבים רבים לא אחרו להגיע.

רואל כותב: “אותי מבדר שכל כך הרבה אנשים סמכו עלייך שתהפכי את חיפה לברלין אבל בפועל הופכת אותה להעתק דהוי של ירושלים רק עם מטרונית”.

אריק מוסיף: “אז תתחילי לצמצם בבית . קודם כל את לא צריכה 4-5 סגנים , לא צריכה סגני ראשי מחלקות , את לא צריכה בכלל להיות בתפקיד הזה .משהו לא נראה לי הגיוני .אנחנו התושבים בחיפה משלמים את הארנונה הגבוה בארץ ולא מקבלים שום שירותים מהעירייה הקוקיונית שלך ואת עוד באה ורוצה לבטל עוד פעילויות ? קליש אני חושב שבחוצפה שיש לך את יכולה לגבות מאיתנו מס אויר מזוהם לנשימה שאנחנו נושמים .לא מופעים ,לא פעילויות לילדים בחופש הגדול ,לא חניות בעיר לתושבי חיפה , קנסות מטורפים(לא פלא שתמיד חיפה מככבת בחדשות מהמיסים)הזנחה פושעת בשכונות , במיוחד ברחוב שאני גר בו ומשלם לחבורת גזלנים שכמותכם כמעט 1000 ש”ח ארנונה לחודשיים .יאללה תתני גז מהעיר הזאת יאטומה אחת .לצערי הגדול אני אחד מאלה שבחר בך כי רצינו שינוי לטובה לעיר הזאת שיש לה פוטנציאל אדיר לא ממומש וכנראה גם לא יתממש בקדנציה שלך .בתקופה הקצרה שלך כראשת עיר המתת עלינו אסון .את הנבלה ויהב טרפה . אני מקווה מאוד שאת מודעת לכך שזאת הקדנציה הראשונה והאחרונה שלך כראשת עיר ואם לא אז את לוקחת בטח סמי אופוריה חזקים מאוד .תתעוררי מהסרט שאת נמצאת בו”.

 

תושב בשם חגי מציין עוד: “אנשים יצרכו תרבות, כך או כך. השאלה היא אם זה יהיה מהכיס שלהם או שזה יהיה ציבורי. תגידי בפה מלא: את רוצה להפריט כמה שיותר תחומי חיים מתוך אג’נדה קפיטליסטית בה את מחזיקה. חבל שהצבעתי לך”.

קרנית בטון יותר מפויס כותבת: “הוגן למדי. אבל כדאי לפרט איזה תשתיות את מתכוונת לשקם בכסף הזה. באיזה שכונות. מהן סדרי העדיפויות המתהווים. כי כרגע את מצליחה לעורר עליך בעיקר זעם, וחבל. אם לשפוט לפי מעשייך, סדרי העדיפויות החדשים הם מחיקת האופי החילוני והפלורליסטי של העיר לטובת מתן אתנן לציבור החרדי. בבקשה, אם את מציינת מה את הולכת לבטל, הסבירי גם מה את הולכת לעשות עם התקציבים”.

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close