כתב אישום חמור נגד הווטרינר העירוני של הקריות לאחר שהשליך כלבה חיה לאשפה ונטש אותה

https://youtu.be/0Xg4LKTscgU
משרד החקלאות הגיש לבית משפט השלום בחיפה כתב אישום נגד הרופא הווטרינר הרשותי של קריית מוצקין, קריית ים וקריית ביאליק, ד"ר דוד דדיה, בגין השלכת כלבה, שסבר כי מתה, למכולה לפינוי אשפה במהלך חודש יוני האחרון. מן החקירה עולה כי הנאשם נתבקש לבצע המתת חסד בכלבה חולת סרטן על ידי הבעלים. ד"ר דדיה, גבה תשלום עבור ההמתה והטיפול בגווייה, אך בפועל נמצאה הכלבה על ידי עוברי אורח לאחר יומיים וחצי מושלכת בפח אשפה, כאשר היא חיה ומייללת. הסיפור הקשה נחשף כשתושבת היישוב בצפון, מצפה אביב, שיצאה להשליך אשפה באחת המכולות ביישוב שמעה קול יבבה ל חיה במצוקה. לתדהמתה היא גילתה מולה כלבת לברדור שרועה כשרגליה האחוריות קשורות והיא במצוקה קשה. למקום הוזעקה וטרינרית המועצה וכן לוכד כלבים שהצליח לשחרר את הכלבה מהקשירות והחלו להעניק לה טיפול. השבב בגופה הביא למשפחה מקריית אתא שהייתה מזועזעת לשמוע שכלבתם האהובה ג'סיקה נמצאה במצב מחריד ומתעלל. הם סיפרו בדמעות כי ג'סיקה סבלה מסרטן מתקדם וכי הם ביקשו מהווטרינר ד"ר דוד דדיה לבצע בה הרדמה- המתת חסד. זה הבטיח כי אכן יעשה זאת. אלא שבפועל הוא היה אמור להמית אותה ולדבריו לשרוף את גופתה. אז איך ג'סיקה האומללה הגיעה גוססת לפח האשפה במצפה אביב? מסתבר שאותו ד"ר דדיה שוכר בית בישוב ומאחר ולא היה לו מקום בתא הקירור במרפאתו הוא חשב שזה רעיון טוב להשליך את הכלבה לאשפה ביישוב – כשהכלבה בכלל הייתה בחיים עם רגליים קשורות.  
Tags

משפחתה של ג’סיקה הייתה בהלם ובמשך שעות המשפחה בכתה מהידיעה שכלבתם האהובה שכבה במשך יומיים במצב קשה כה, כשהם בידיעה שהיא הומתה בצורה אנושית יחסית.

המשפחה סיפרה כי נתנה לוטרינר 800 שקל בשל זריקת המתת החסד והובטח להם שהגופה תטופל בהתאם. הם סמכו על ג”ק דדיה מאחר ומדובר בווטרינר המשמש כמנהל השירות הווטרינרי של קריית מוצקין, קריית ביאליק וקריית ים.

הפרשה נחקרה על ידי משטרת ישראל בחשד לביצוע עבירות צער בעלי חיים. לאחר שהמשטרה לא מצאה די ראיות להעמדה לדין, התיק נסגר והועבר, לבקשת משרד החקלאות, לבחינת התנהגות הווטרינר בהיבט הפלילי והמשמעתי. לאחר שתובע משרד החקלאות מצא כי השלכת הכלבה לפח האשפה מהווה עבירה בפני עצמה בהיבט הפלילי, הוחלט להגיש  את כתב האישום לעיל.

בד בבד בוחן המשרד פתיחה בהליך משמעתי נגד הווטרינר בחשד להתרשלות רפואית חמורה והתנהלות שאינה הולמת רופא וטרינר. בסופו של ההליך המשמעתי רשאי שר החקלאות על רופא וטרינר אמצעי משעת שונים, החל בהתראה ועד ביטול רישיונו של הרופא לעסוק ברפואה וטרינרית.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close