חילופי האשמות בין מנכ”ל אתו”ס זאבי למנכ”ל הסינמטק המתפטר. זאבי: “כפתורי פועל מאינטרס אישי, רצה להרחיב את התפקיד שלו על גב מנהלת אומנותית מצליחה, ולא הסכמנו”

חילופי המהלומות המילוליים בין מנכ"ל הסינמטק המתפטר, ירון כפתורי ומנכ"ל אתו"ס, יגאל זאבי הולכים ומתעצמים ביממה האחרונה. ירון כפתורי, החליט אמש להסיר לגמרי את הכפפות ולפרסם בדף הפייסבוק שלו את מכתב ההתפטרות שמסר למנכ"ל אתו"ס, יגאל זאבי - בו הוא שוטח האשמות חמורות נגד התנהלות אתו"ס והעומדים בראשה, בין היתר מאשים אותם בחוסר יושרה והתנהלות שערורייתית. יגאל זאבי מצידו לא נשאר חייב ומחזיר אש בדברים שאמר הבוקר ל"ניוזים צפון", כשהוא מצביע על כך שכפתורי פעל ופועל מאינטרס אישי שלו כדי להשתלט על כל פסטיבל הסרטים ולהדיח מנהלת אומנותית ותיקה ומצליחה. הופתעת מהדברים שירון כפתורי הפנה כלפיכם באתו"ס? זאבי: "כן. הופתעתי גם מעוצמת הדברים, גם מעצם ההתפטרות שלו וגם מהעיתוי - סמוך לפסטיבל הסרטים". האם הסיבה להתפטרותו נעוצה למעשה ברצון שלו להדיח את המנהלת האמנותית של פסטיבל הסרטים, פנינה בלייר? "פנינה הביאה כל שנה 70 אלף קוני כרטיסים כל שנה ו-300 אלף מבקרים והפכה אותו לפסטיבל הכי מוצלח בארץ. הוא רצה להדיח אותה ולהוציא אותה מתפקידה, כי הוא פעל מאינטרס פרטי ורצה להרחיב את התפקיד שלו על חשבון המנהלת האמנותית המוצלחת ואני לא הסכמתי לכך".  

וכך פרסם ירון כפתורי את מכתב ההתפטרות שלו שמוען לזאבי ובו האשמות קשות כלפי אתו”ס והעומדים בראש:

“יגאל שלום.
בהמשך לפגישתנו אתמול, ובהמשך להפרת כל ההבטחות והסיכומים בינינו בכתב ובע”פ, הנני להודיע לך על התפטרותי מתפקידי כמנהל הפסטיבל והסינמטק.
אמרתי לך כבר לא פעם בעבר, היושרה האישית שלי חשובה לי מכל תפקיד, תואר או תשלום.
השנה החולפת הייתה מלאה בהישגים והצלחות שהושגו למרות אין ספור מכשולים שהוצבו על ידי המנגנון שנקרא אתוס.
לתומי קיוויתי, כי צעד אחר צעד, במקביל להצלחות, אצליח להביא את הפסטיבל והסינמטק לצורת התנהלות יעילה, ישרה ומצליחה.
לצערי נוכחתי אתמול, כי הדבר אינו אפשרי. הצבתם אותי בתור שקרן, ושלחתם אותי לנהל משא ומתן ללא תום לב. לא זאת דרכי.
ההתנהלות באתוס היא שערורייה, לא מקצועית ולא ישרה ומועלת באמון שניתן לה על ידי הציבור החיפאי וראשיו. התנהגות שאני מבטיח להביאה לידיעת הציבור, שיידע כיצד מתנהלים הדברים, בתקווה שיצליחו להביא לידי שינוי.
מכיוון שאני ממונה בין היתר על התחרויות הישראליות, אמשיך בתפקידי עד סוף אוגוסט כדי לסיים את הפקת התחרות, כך שהיוצרים עצמם לא יפגעו, אלא אם תמצא לנכון שאפסיק עבודתי מיידית.
המשך עבודתי לא ימנע ממני גם לנקוט צעדים משפטיים לפיצוי על הנזק שנגרם לי”.

גם באתו”ס מתכוונים לתבוע את כפתורי על הוצאת דיבה ולשון הרע.

תגובת אתו”ס הרשמית טרם התקבלה.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות