בג”צ אישר את שלילת כספי התמיכה מתיאטרון “אלמידאן”. משפחתו של החייל משה תמם ז”ל שיצאה למאבק: “הרוצח שלו ותומכיו- הפסידו!”

ארבע שנים מנהלת משפחתו של החייל משה תמם ז"ל מנתניה - שנרצח בדם קר על ידי ואליד דקה - מאבק ללא פשרות בדרישה לבטל את כספי התמיכה שמקבל תיאטרון "אלמידאן" בחיפה מכספי משרד התרבות וכן עיריית חיפה, זאת לאחר שבתיאטרון הועלה סיפורו של רוצח בנם, שאף השתתף בכתיבץ ההצגה על עצמו והציגה אותו באור חיובי. מי שעמדה בראש המאבק הייתה אחייניתו של תמם ז"ל, ד"ר אורטל תמם. אתמול, לאחר שכבר שרת התרבות והספורט, מירי רגב, הסירה למעלה משנה את כספי התמיכה שקיבל התיאטרון, ולאחר עתירה לבג"צ מצד התיאטרון, בהחלטת שלושה שופטי בג"צ נפסק כי תיאטרון "אלמידאן" לא זכאי לכספי התמיכה ולא יקבל אותם. אתמול, בג"צ אישר למשרד התרבות והספורט והשרה רגב, לשלול את תיקצובו הממשלתי של התיאטרון. השופטת חיות, מלצר, ווילנר קבעו כי התיאטרון אינו עומד בקריטריוני התמיכה בשל הקף פעילות נמוך ודחו את הטענה כי שלילת התקציב הקודמת על ידי השרה מירי רגב, היא שהביאה להיקף זה.

כאמור, מדובר בניצחון עבור משפחתו של החייל משה תמם ז”ל, כשעל המאבק ניצחה האחיינית ד”ר אורטל תמם שהחלה בו עם עליית ההצגה על רוצח דודה. תמם הגיבה על החלטת בג”צ וכתבה: “ארבע שנים. ניצחנו. ככה פשוט. ניצחנו!!!!! זה היה הדבר הכי קשה, מתיש, מעורר תקווה וחשוב שעשיתי.
הצדק ניצח. הרוצח של דוד שלי וכל תומכיו – הפסידו”.

יחד ולצד משפחת תמם מי שניהל את המאבק היה ארגון “בצלמו” שברכו אתמול על ההחלטה ואמרו: “אנחנו מברכים על החלטת בג”צ. ידע כל מוסד תרבות, שאין מקום להאדרת טרור ומחבלים במסווה של תרבות ואמנות. אנו מודים לשרה רגב על המאבק ובטוחים שכעת יוקם במקום תיאטרון ערבי ישראלי שמקדם שלום ודו קיום”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות