ניסיון השתקה? עיריית חיפה הודיעה על סגירת הווטסאפים השכונתיים, בהם דיווחו התושבים על בעיות וכשלים. “זו סתימת פיות של תושבים וניסיון לפעול במחשכים ובשיטת הפרד ואל תדווח”

כך נראית דמוקרטיה בעידן ראש העיר עינת קליש רותם? הבוקר התעוררו תושבי השכונות השונות בעיר חיפה וקיבלו הודעה לקבוצות הווטסאפ השכונתיות שמקושרות למוקד העירוני - כי מהשבוע תחדלנה מלהתקיים הקבוצות ואף הוכרז כי במקומן יהיה לתושבים "שירות חדש" של מספר ווטסאפ שכל תושב ישלח תלונה או פנייה למוקד. אלא שבעוד היה ניתן לחשוב או להאמין כי מדובר בשירות חדש ומתקדם לתושבים - רוב תושבי השכונות והחברים בקבוצות הווטסאפ סערו בעקבות ההחלטה. קבוצות הווטסאפ פועלות כך, שאם יש בעיה, או מחדל או רחוב שלא נוקה, או מפגע, התושב מעלה בקבוצה את התלונה, עם כתובת, תיאור הבעיה ואף לרוב תמונות. בקבוצה חברים אנשי המוקד העירוני שמעדכנים האם הנושא הועבר לטיפול, או כבר טופל. וכך - המפגעים והטיפול בהם נמצא לעיני כל תושבי השכונה. אלא שבשל מצב הלכלוך הקיים בעיר בחודשים האחרונים ומחדלים רבים הנמצאים ברחובות ללא טיפול, בעיריית חיפה החליטו כנראה שהקבוצות הפכו לקבוצות המקימות קול תרעומת וביקורת כנגד ראש העיר קליש רותם ואנשיה. ומה יותר קל מלסגור אותן? כך הגיבו תושבים רבים בכמה מהקבוצות: "אתם סותמים לנו התושבים את הפה ועושים את זה תחת תחפושת של שירות. אתם רוצים שלא נעלה מחדלים ולא נעקוב כולנו אחר ההתנהלות שלכם. אנחנו לא מטומטמים".    

תושב אחר בקבוצת רמת התשבי הדגיש: “זה בכלל לא שיפור. בכלל מאז שקליש נבחרה אין שום שיפור. בכל אופן לענייני הקבוצה. העירייה סוגרת אותה רק בשביל שלא נראה את התלונות בפומבי ורק שלא נראה שהתלונות לא מטופלות!!!!!!זה שיפור לטובתכם בלבד”.

רונית הנמצאת באחת מהשכונות בכרמל כותבת: “אז ככה מתנהלים במחשכים? ראש העיר דיברה כל הבחירות שהיא תדאג לשקיפות. והדבר היחיד שהייתה בו שקיפות לתושבים בעיר, היא באה ומכסה אותו בחול”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות