מרכז יום לבעלי מוגבלויות יוקם בביאליק בעלות של כ־40 מיליון שקלים

קרן שלם אישרה בישיבתה האחרונה, אשר התקיימה בקריית ביאליק את מימון הקמת מרכז יום לבעלי מוגבלות שכלית קשה. המעון הנוכחי הפועל כ- 40 שנה ממוקם באזור התעשייה קרית אתא  ומשרת אנשים מ 20- רשויות שונות בצפון. במבנה המעון  פועל בית ספר לחינוך מיוחד לילדים עם מוגבלות שכלית קשה ולצידו מרכז יום לבוגרים.

המבנה אינו מותאם לאופי האוכלוסייה, צפוף במיוחד, בעל תשתיות ישנות ולקויות ונמצא בלב אזור התעשייה, דבר שאינו מטיב עם באי המרכז. 39 חברים סיעודיים מגיעים למרכז ועקב הצפיפות הגדולה לא מתאפשרת קליטת חברים חדשים למרות הביקוש הרב שקיים. המרכז קולט הן את האוכלוסייה היהודית והן הלא יהודית, כאשר צוות מסור של כ- 60 עובדים מטפל בהם לצד מתנדבים רבים מחו"ל ובנות שירות לאומי.

מועצה אזורית זבולון הקצתה כ־10 דונם לעמותת “אקים” חיפה, שתפעיל את המרכז בשטח כפר ביאליק לטובת הקמת בית הספר לאוכלוסייה טיפולית סיעודית, בריכה טיפולית ומרכז יום. המתחם המיועד לבנייה נמצא בסמיכות לשכונת מגורים, בצמוד לנחל הגדורה, שלאחרונה נבנתה טיילת מפוארת לאורכו, ומול מעון “אהבה”.

המתחם החדש יכלול בית ספר לחינוך מיוחד, בריכת שחיה טיפולית, מטבח מבשל, מחסנים, חממה טיפולית, גינה טיפולית ומגרש חניה המסוגל לקלוט הסעות רבות. בקומה השניה יוקמו משרדי העמותה.  עלות הקמת המתחם כולו נאמדת בכ־40 מיליון שקלים, עלות הקמת בית הספר בכ־10 מיליון שקלים וכ־7 מיליון שקלים עבור מרכז יום, כאשר 2 מיליון ימומנו על ידי קרן שלם.

אלי דוקורסקי, ראש עיריית קריית ביאליק ויו”ר קרן שלם, מסר: “אני מודה להנהלת הקרן שאישרה את תמיכתה בהקמת מרכז יום לבעלי מוגבלות שכלית קשה בהשקעה של כ־30% מעלות ההקמה. המרכז החדש ישרת את כל הקריות, חיפה והרשויות השכנות בצפון ויאפשר טיפול ראוי והולם בתושבינו”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות