דליפת אמוניה ממפעל “שטראוס” שבעכו. תושבים פונו מקניון “עזריאלי” הסמוך וכן מהסביבה

המשטרה סגרה צירי תנועה באזור עכו בעקבות חשש לדליפת אמוניה ממפעל "שטראוס" הסמול לקניון עזריאלי במקום ומפנה אזרחים מהזירה ומהסביבה.
למקום הוזעקו כוחות כיבוי מיוחדים העוסקים בחומרים מסוכנים.
במוקד 100 התקבלו במחצית השעה האחרונה דיווחים מאזרחים על צריבות עיניים באיזור עכו סמוך למפעל "שטראוס", בצומת הרחובות בן עמי ודרך הארבעה, ולפיכך נסגרה הזירה והציבור פונה הרחק ממרכז הקניות הסמוך לאזור בטוח.
כוחות כבוי האש שבמקום במקום מנטרים את מקור הדליפה וזיהוי החומר, כאשר פיקוד המשטרה של תחנת עכו פתח חפ"ק מיוחד באזור בית הספר לקציני ים, לשם ניהול כלל גורמי החירום וההצלה באופן מתואם ובטוח.
שוטרי התנועה מכוונים את כלי הרכב לצירים חלופיים וככל שיידרש, ייפתח ציר תנועה מיוחד לתנועת רכבי חירום והצלה.

בעקבות הדליפה החמורה ב”עמותת אזרחים למען הסביבה” הוציאו את ההודעה הבאה: “הזהרנו בשנת 2012 מפני הקרבה של הקניון למפעל מאז הוחל בהקמתו, ודרשה להפסיק את התכניות להקמתו בשל הסמיכות  למפעל הגלידות של שטראוס פועל במקום שמחזיק מכל המכיל כ-17 טון אמוניה לצורכי קירור.הרשויות טענו אז שארגוני הסביבה מפיצים פאניקה מוגזמת, וכי המפעל פועל כבר שנים בתוך שכונת מגורים!
יצוין שזהו לא אירוע הדליפה הראשון, וכנראה גם לא האחרון במפעל שטראוס עכו.
זה המצב גם בעכו וגם במפרץ חיפה והעובדה שרוב התאונות נגמרו ללא פגיעה קשה או מוות, אינה ערובה שכל אירוע יהיה כזה בעתיד. המחדל התכנוני ארוך השנים במדינה קטנה וצפופה, חייב להיות מתוקן ולהרחיק גורמי סיכון לבטיחות האוכלוסייה , ולאמץ מדיניות של מרחקי הפרדה מינימליים כמו שנהוג בעולם, גם לגבי מתקנים ומפעלים קיימים”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות