משרד הבריאות מזהיר מצריכת מוצרי חלב שמיוצרים על־ידי רידא ללאוי מדליית אל כרמל

משרד הבריאות מבקש להזהיר את הציבור מצריכת מוצרי חלב ובכללם גבינה לבנה שמיוצרים באופן עצמאי על ידי מר רידא ללאוי מדאלית אל־כרמל. כידוע לנו, לנ"ל יש עדר עיזים שהתגלה כחולה במחלת ברוצלוזיס או קדחת מלטה - מחלה שמועברת בצריכת מוצרי חלב של עזים וכבשים נגועים במחלה, שלא עברו טיפול תרמי מלא (פסטור או הרתחה). הנ"ל נוהג למכור מוצרים אלו במעדנייה ובמסעדת "טאבון" "T-bone" שבבעלותו הנמצאות בכפר. המידע התגלה בעקבות דיווח על חולה במחלה שצרך מוצרים אלו.  

מחלת ברוצלוזיס היא מחלה זיהומית שנגרמת על ידי חיידקים מהסוג Brucella המתאכסנים בבעלי חיים, ומדביקים בני אדם. המחלה עוברת לאדם בעיקר באמצעות צריכת חלב ומוצריו נגועים בחיידק שלא עברו פסטור. למוצרי החלב והבשר הנגועים מראה, טעם וריח תקינים.

תסמיני המחלה כוללים כאב ראש, בחילה, אובדן התיאבון וחולשה, ובהמשך חום ממושך והגדלת קשרי לימפה, טחול וכבד. סיבוכי המחלה כוללים דיכאון, דלקת מפרקים, דלקת העצם, דלקת כבד, הפלות, פגיעה בפוריות, דלקת העוצבה במוח ודלקת פנים-הלב. לעיתים נדירות המחלה מובילה למוות. הטיפול במחלה הוא באנטיביוטיקה למשך 6 שבועות עד מספר חודשים.

המניעה היא הדרך הטובה ביותר להתמודד עם המחלה, לכן חשוב להקפיד על צריכת חלב מפוסטר/מורתח ומוצרי חלב שהוכנו מחלב מפוסטר/מורתח ומסומנים כנדרש בחוק.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות