לתושבים בחיפה נמאס מהלכלוך וערימות האשפה שמקיפות אותם. אז החלו להתארגן קבוצות תושבים שמנקים את הרחוב. “ראש העיר צריכה להתבייש שזה מה שהתושבים נאלצים לעשות”

בחודשים האחרונים תושבים בשכונות בכל רחבי חיפה - מהדר, הדר עליון, רמת התשבי, כרמל צרפתי מרכז הכרמל ועוד - מתלוננים על ערימות אשפה הנערמות ברחובות, רחובות מלוכלכים, מכת זבובים ויתושים - קריאות אינספור למוקד העירוני נענות לא פעם כי הנושא בטיפול, ובמשך ימים נערמות ערימות של אשפה וגזם ללא מענה. אז לתושבים רבים בחיפה נמאס לחיות בתנאים כאלו, ועוד בעיר שבה גובים בין שיעורי הארנונה הגבוהים בכל הארץ - לכן בימים האחרונים - דרך קבוצות ווטסאפ שכונתיות בכל חיפה מתפרסמת יוזמה של התארגנות תושבים לקחת את הניקיון לידיים ולהתגייס במשמרות של שעה בשבוע, כל תושב, לנקות את הרחובות של העיר. מי שהחל ביוזמה וקורא לפרויקט "שעה בשבוע" הוא איתי פרז תושב הדר עליון שמסביר איך הכל צמח: "יש לי כלבה אז יוצא לי לטייל בהדר לעיתים קרובות ובעיקר באזור הבית שמתי לב שבין הרחובות ובתוך השיחים יש כמויות זבל שכבר לא נעים ללכת בשכונה גם בגלל הריח וגם בגלל הלכלוך. שנה וחצי שלא עשיתי כלום חוץ מלהתלונן ולנסות לדבר עם העירייה. היום החלטתי לעשות מעשה.. לקחתי את הכלבה ושתי שקיות זבל ויצאנו לטיול/ניקיון בתחתית הבניין. חזרנו אחרי שעה מיוזעים (לפחות אני) ועם שתי שקיות מלאות בזבל + שואב אבק, מתקן לתליית כביסה ועוד ועוד...כשהגעתי הביתה חשבתי מה אם כל בנאדם בשכונה יצא פעם בשבוע, לשעה, לאסוף קצת זבל ברחוב? מעניין איך יראה הרחוב אז...אני יודע שכולנו משלמים ארנונה והרבה כדי שאת הדברים האלה תעשה העירייה אבל לי נמאס לחכות". השכונות רבות התושבים הגיבו בכעס, לא כלפי היוזמה, אלא כלפי העובדה שהעירייה מותירה את הרחובות במצב תברואתי קשה בכל רחבי חיפה ותושבים צריכים לנקות רחובות בזמן שהם נושאים בארנונה גבוהה.  

תושב ברמת התשבי, שסובלים גם הם מערימות אשפה וגזם שעומדים לעתים ימים ללא איסוף אמר בכעס: “זה מה שקורה כשהעירייה לא עושה את מה היא מחויבת לו. כשכל העיר מלוכלכת נולדות היוזמות האלו בכל השכונות שזה יפה, אבל למה לעזאזל זה צריך לקרות? למה לא מנקים את העיר האת בחודשים האחרונים? התרגלתי כבר שנציגי העירייה מתעלמים כשמעלים את הנושא הזה, אבל למה התושבים צריכים לנקות את הרחובות? זה תפקיד העירייה שגובה את הארנונה הכי גבוהה בארץ! כדאי שראש העיר תתחיל להתעורר ולהבין שחיפה נראית כמו סלאמס”.

שמרית מהדר גם היא אומרת: “ראש העיר יושבת בהדר, שתצא מהלשכה הממוזגת שלה לרגע ותראה את הזוהמה, העכברים, היתושים שחוגגים במקום ובערימות של אשפה ולכלוך ברחובות. היא צריכה להתבייש לשבת במקום כזה ולקבל לשם אורחים”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות