בלעדי: המשפחות השכולות מפיגוע קו 37 בחיפה בפנייה לקליש: "מנעי הקרנת הסרט 'נאילה והאיניפאדה'. זה הכי אצבע בעין לנו משפחות שכול הטרור. הסרט מראה איך צומחת מחבלת. תעצרי את ההקרנה!"

אחרי הסערה שקמה בשבועיים האחרונים עם היוודע הופעתו של הראפר, נפאר תאמר בחיפה, במימון עיריית חיפה - ראפר שבתכניו יוצא לא פעם נגד המדינה, עתה הבוקר שלחו משפחות השכול של נרצחי פיגוע קו 37 בחיפה, מכתב חריף לראש העיר עינת קליש רותם למנוע את הקרנת הסרט "נאילה והאינתיפאדה" בו מובא סיפורה של אישה שהפכה לטרוריסטית שעודדה לפיגועים נגד ישראל. כל זאת קורה במסגרת פסטיבל ימי תרבות ערבית שמתקיים בחיפה במימון העירייה. וכך כותבים כל משפחות נרצחי קו 37 לקליש רותם הבוקר: "אנו משפחות שכולות ששכלנו את ילדינו ויקירנו בפיגוע באוטובוס קו 37 בחיפה ב-א' אדר ב' תשס"ג,  במרץ 2003 מוחים על הקרנת הסרט 'נאילה והאינתיפאדה' בחיפה, לטעמנו, טרור הוא טרור הוא טרור והסתה היא הסתה היא הסתה. לא יעזור בכמה ניירות צלופן ורודים יעטפו את הנושא וכמה בושם יתיזו עליו ועל נאילה איעש, צחנת הטרור וההסתה עולה חזק מסרט התעמולה הפלסטיני שעומד להיות מוקרן בחיפה, בתיאטרון אלמידאן מכל המקומות. אנו משפחות נרצחי הפיגוע באוטובוס קו 37 קוראים לך לא לאפשר את הקרנת הסרט הנורא הזה בחיפה. הסרט הזה כשמוקרן בעזה או ברמאללה או בביירות מקבל את תמיכת הציבור מסיבות מובנות לגמרי, הוא מדבר את שפתם ואת עולם המושגים של הטרור הפלסטיני. אבל כשהוא מוקרן בחיפה זה הכי אצבע בעין לציבור היהודי והישראלי מוכה הטרור, זהו צלם בהיכל של הציונות והישראליות והחיים בישראל והשאיפה לשלום. הקרנתו בחיפה אחרי עזה רמאללה וביירות אינה מחמיאה לעיר חיפה, בלשון המעטה. לא לחינם מסתיים הסרט בהעלאת הנערה עאהד תמימי על נס כממשיכת הדרך של נאילה איעש. תמימי שהואשמה בתקיפה של חייל שלא הגיב וספג את כל התקפותיה ללא כל תגובה. זהו הנרטיב שמבקשים לקדם פה, הפלסטינים הם הגיבורים שתוקפים ללא תגובה ישראלית. המחבלות מצטיירות כפמיניסטיות מתקדמות שכל מעשיהן מיועד לקידום טובת האוכלוסייה, כמובן שזה מצג שווא, תעמולה שקרית. נאילה איעש שעליה הסרט, היא מחבלת שהנהיגה ארגון טרור שהסית ודחף לפיגועים נגד ישראל בתקופת האינתיפאדה הראשונה. מכבסת המילים שמכנה את ארגון הטרור "ועדות עממיות" לא תכסה על העובדה שזה ארגון טרור במלוא מובן המילה. הסרט שמנסה להציג מצג שווא של אישה משוחררת שקמה מהעם והנהיגה את האנשים לשפר את מצבם, רק מראה איך צומחת מחבלת מלמטה להנהגת ארגון טרור, מניסוח הכרוזים שקוראים לטרור , משירי ההלל והתשבחות לגיבורים משליכי האבנים ובקבוקי התבערה, וקריאה בלתי פוסקת להסלמת הטרור בכל מקום. אלא שמי שעשה את הסרט דילג על קרבנות הטרור כי זה לא מתיישר עם הפרופוגנדה הפלסטינית. במהלך תקופת האינתיפאדה הראשונה נרצחו 164 ישראלים. רבים מהם נשרפו על ידי בקבוקי תבערה. רחל וייס ושלושת ילדיה הקטנים נשרפו על ידי גיבור מולוטוב מבקבוק תבערה שנזרק אליהם באוטובוס בו נסעו. עפרה מוזס ובנה טל שנשרפו במכוניתם מבקבוק תבערה שנזרק אליהם,  אלו הם רק מקרים בודדים מאלפי הפיגועים שכוונו כנגד אזרחים תושבי ישראל. אנחנו מסרבים לקבל שזה סרט תמים, אנו יודעים שההסתה עובדת וכל אחת כמו נאילה איעש או אעהד תמימי מביאה בסוף לעוד ועוד נרצחים מטרור. אנחנו משפחות נרצחי אוטובוס קו 37, שנפגענו אישית מחוליה שהיו בה חברים מחבלים תושבי העיר חיפה, גיס חמישי ומוסת נגד ישראל, מסרבים לאפשר עוד הסתה שתביא לתושבים ערבים נוספים שיתגייסו לעזור לטרור כדי לפגוע בילדינו ובתושבי העיר הזו. הדו קיום לא משתפר עם סרט כזה, ההפך נכון, הסרטים והפסטיבלים הפלסטינים מכרסמים בדו קיום השביר שיש בעיר.  

"יצאנו נגד פעילות תיאטרון אלמידאן שעודדה טרור ושיבחה טרור וערכה הצגות ואירועים לכבוד מחבלים ומרגלים. עכשיו אנו מוצאים עצמנו לצערנו באותו מקום. תיאטרון אלמידאן מקרין סרט הסתה ומשבח מחבלת שישבה בכלא על חלקה בטרור, אלא שהפעם להבדיל מבעבר, זה חמור אף יותר, זה במימון עירוני, במימון כספי תושבי העיר חיפה. בתמיכת בית הגפן ועיריית חיפה.

ראש העיר חיפה, נפגשנו בטקס יום הזיכרון השנה בבית העלמין ליד קבריהם של ילדינו ויקירנו, ראית במו ענייך את מחיר הטרור ושל ההסתה לטרור. אל תתני יד להגברת ההסתה ולקידום הנרטיב הפלסטיני בעיר חיפה, מקומו לא בעיר שלנו.

תודיעי עוד היום כי לא תרשי את הקרנת הסרט הזה בחיפה. תראי לתושבי העיר שאפשר לחיות יחד בשכנות טובה ללא הסתה, כי את חושבת עליהם, על עתידם ועל גורל ילדיהם. המלחמה בטרור אינה מתנהלת רק על ידי כוחות הבטחון, שרשרת הרוע של הטרור נמצאת בכל מקום ומחייבת מלחמה יום יומית בכל מקום בו הוא נמצא ובכל מקום בו מסיתים לטרור, גם אם זה במסווה של סרט דוקומנטרי פמיניסטי.

אנחנו רואים מבעד למסך התעמולה והשקר, האם גם את ד״ר עינת קליש ראש העיר?".

 

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות