דו”ח המשרד להגנת הסביבה: “הזיהום במפרץ חיפה ירד משמעותית בשנים האחרונות”. הארגונים הירוקים: “מדובר בדו”ח שנעשו בו מניפולציות והוא רחוק מהמציאות”

דוח שלה המשרד להגנת הסביבה מצייר תמונה אופטימית לגבי צמצום זיהום האוויר במפרץ חיפה. אז למה הארגונים הירוקים תוקפים בחריפות הבוקר את אמינותו? הבוקר, המשרד להגנת הסביבה פרסם דו"ח עם תוצאות אופטימיות למדי המצביעות לפי הדוח על כך שהתוכנית הלאומית להפחתת זיהום האוויר במפרץ חיפה נושאת פירות. לפי הנתונים: בין השנים 2015 ל-2018 חלה ירידה של 56 אחוז בפליטות של מזהמים אורגניים נדיפים ממפעלים, וזאת לעומת יעד הפחתה של 48 אחוז שנקבע ערב תחילת התוכנית. לפי הדוח עולה כי למרות ההפחתה הניכרת בפליטת החומרים האורגניים הנדיפים, העיכובים בפריסת רשת החלוקה של הגז הטבעי במפרץ חיפה פגעו במאמץ לצמצם משמעותית פליטות של גופרית דו-חמצנית ושל חלקיקים: עם גיבוש התוכנית הלאומית קבעו הגורמים המקצועיים של המשרד להגנת הסביבה יעד הפחתה של 75 אחוז בפליטות של גופרית דו-חמצנית, אך בפועל היקף הפליטות של חומרים אלה צומצמו רק בכ-10 אחוזים. לפי הדוח עולה עוד כי: בשנה האחרונה חלה ירידה גם בזיהום האוויר שמקורו בכלי רכב, ירידה של 20 אחוזים בריכוזי הפיח בעיר התחתית בחיפה, וזאת תוך הרחבת השימוש באוטובוסים ובמשאיות אשפה חשמליים.

 

גם במגמה ירוקה תוקפים את הדו”ח: “מקריאת הדוחות השונים של המשרד המורים על הפחתה לכאורה לאורך שנים היינו מצפים להרגיש שיפור באיכות האוויר, ירידה ניכרת במספר החולים במחלות נשימתיות בקרב תינוקות ועוד. הדוח החדש מלמד כי עיקר ההפחתה נובעת מסגירת מפעלים, וזו הוכחה לרגולציה הכושלת”.

גם “הירוקים” בראשות אביהו האן מתחו ביקורת ואמרו: “משרד הגנת הסביבה איבד את הלגיטימיות שלו, ביום שבו העלה את רף האכיפה המחמירה נגד מפעלים מזהמים ל-300 אחוז ולמעשה מיישם הנחות מפליגות ומקיפות כנגד המזהמים. למעשה, המשרד אומר למפעלים, ‘אין לי יכולת אכיפה וניטור אמיתי’, ומאפשר למפעלים המזהמים ‘לחגוג’ ולזהם על חשבון בריאות הציבור. המשרד נגוע בניגודי עניינים, חסר יכולת אמיתית לבצע מדידה ואכיפה נגד המפעלים המזהמים”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות