תלמידי אורט דפנה עמדו באתגר בשביל עמותת “אתגרים”

תלמידי אורט דפנה מקריית ביאליק השתתפו בפרויקט "גם אני יכול" לפיתוח מוצרים לבעלי מוגבלויות והשנה הם פיתחו מוצרים עבור משתתפי עמותת "אתגרים" הפועלת בחצר בית הספר. במהלך השנה נפגשו תלמידי התוכנית עם משתתפי מועדון רוכבי האופניים של עמותת "אתגרים", עמותה ייחודית הפותחת שעריה לאנשים עם מוגבלות מכל סוג ושמה לה ליעד ערכי קידום והעצמה, שילוב חברתי וטיפוח מצוינות, התעוזה ותחושת המסוגלות דרך הספורט. במפגשים עלו למדו בני הנוער על הקושי שקיים לאנשים הרוכבים באופני יד לנסוע  בתנאי שטח מורכבים.

התלמידים פיתחו מוצר בשם Safe chair המאפשר לרכב על אופני "טנדם" המיועדים לרכיבה בשניים, עבור לוקה בשיתוק מוחין. בדרך כלל משתמשים באופניים מסוג זה רק בעלי מוגבלות ראיה שמובלים על ידי רוכב נוסף. המוצר שפותח על יד התלמידים מאפשר לשמור על יציבות גם לבעל מוגבלות בחלקו התחתון של הגוף. פיתוח זה זכה במקום הראשון בתחרות המחוזית ולציון לשבח בתחרות הארצית. המוצר פותח בשיתוף עם מתנדבי רפאל.

המוצר הנוסף שפותח על ידי התלמידים הינו יריעות נאכלות להכנת אריזות אכילות. המוצר פותח לרווחת הקהילה כולה בשם קיימות וצמצום כמות הפסולת.   עבור המוצר זכו התלמידים במקום ראשון בהצטיינות ביריד חקר מדעי ארצי.

ראש העירייה, אלי דוקורסקי הודה לתלמידים ולמתנדבי רפא”ל, למנהלת בית הספר, רעיה טובול  ולחגית פלח, מנהלת אשכול פיס, בירך על ההשקעה וציין את הערך המוסף במתן מענה לצרכי השונה בחברה: “אני גאה בבני הנוער של קריית ביאליק שמצטיינים בכל התחומים. אך יותר מכל אני גאה בהם על נכונותם להשקיע בעזרה לזולת”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות