קליש רותם קראה לחלק מהסובבים אותה בעירייה “מחבלים”. תושבים: “היא מינתה אחד כזה לסגן שלה”. אלמוג: “היא התבטאה בשפת ביבים. נקרא לשב”כ לעצור את המחבלים סביבה”. אבוחצירה: “7 חודשים של אפס עשייה והרס תוכניות כמו הקייטנות והיא רק מאשימה אחרים”

אתמול עינת קליש רותם פרסמה "ראיון עמוק" שהיא ערכה עם אחד המקומונים בחיפה. ב"ראיון העמוק" קליש לא נשאלה על בעיית הקייטנות שהפכה לשיחת היום בעיר, לא נשאלה על ערימות האשפה שצובאות על כל שכונה בעיר, לא נשאלה אפילו על הדוחות שתושבי חיפה מתעוררים להם מאז שמונתה, ואפילו ב"ראיון העמוק" היא לא צללה לפלופ של חגיגות העצמאות והיעדר סממני החג ברוב שכונות העיר, וגם לא להקפאה של תוכניות התחדשות עירונית ותמ"א שגורמות נזק עצום וסבל לתושבים בשכונות כמו שפרינצק, נווה שאנן, קרית אליעזר. על כל זה קליש רותם דילגה בקלילות בראיון "עמוק" והיא צללה לסוגייה מאוד מטרידה- למה נמל התעופה לא מורחב ואיך חיפה תהפוך ל...ונציה. אלא שההתבטאות הכי קשה שלה, שוב מופנית לעובדים בעירייה ולאחרים שלא מסכימים איתה, או שלדעתה לא מרכינים ראש בכניעה. ואיך היא מכנה עובדים בעירייה? הם "מחבלים", כך היא אומרת :"כמות המחבלים שיש סביבי עצומה ויש כל כך הרבה אנשים שעדיין חורשי רעה ומזימות נגדי... גורמים בתוך העירייה שמאוד לא מרוצים שאני מנהלת אותה בצורה שונה". התגובות הקשות של תושבים בעיקר לא אחרו להגיע. רון כתב לה: "את קוראת לעובדי עירייה מחבלים בזמן שמינית לסגנך אחד כזה?". בראיון עם "ניוזים צפון" היום בצהריים, חדווה אלמוג ושי אבוחצירה מגיבים בחריפות על דבריה של קליש רותם. אלמוג: "אני כל פעם נדהמת, כשראש העיר סוף-סוף מחליטה לדבר, מהאמירות שלה כלפי האנשים שסובבים אותה. אכפת לי מההתייחסות לעובדי העירייה באשר הם. היא אמרה שהיא התראיינה בלי פילטר. אז חבל שהיא לא שמה לעצמה פילטר, כי חלק מהדברים עדיף שלא היו נאמרים. במקום להעליב את כולם ולבכות 'שתו לי ואכלו לי', ולדבר כל הזמן על מי שהיה קודם - אז בשבעה חודשים שהיא בתפקיד אפשר לעשות הרבה דברים. היא קיבלה את מנהיגות העיר והעיסוק במה שהקודמים עשו, זה כבר פתטי ולא מתאים. מנהיג נבחר על פי מה שהוא עשה ולא מה שהוא מדבר. הבחירות האחרונות מראות שהפערים בין מה שמדברים למה שהם עושים, זה עם מנעד רחב מאוד. "אין דיאלוג בינה לבין האנשים היא מדברת רק בפייסבוק או מצייצת. איפה השקיפות שהיא דיברה עליה בחמש השנים שלה באופוזיציה. איפה זה? מראש עיר מצופה שיהיה דוגמא, שתהיה אישה שמדברת שמתאים לתרבות שלנו ולא מתאים לדיבור של ביבים.  "היא מדברת על זה שהיא עובדת הרבה שעות. בתפקידים בכירים כאלו, השעות זה לא קריטריון - אלא התוצאות. אני לא רואה שום עשייה. אני מציעה לה להתחיל לדבר בנימוס לכל מי שמסביבה וגם לתושבים. לכולנו יש אינטרס שהעיר תצמח ותתפתח למקומות טובים. כרגע כל האנרגיות שלה מוסטות מי היה קודם ומה הוא עשה".   היא כל הזמן אומרת שמצאה עירייה "רקובה".   "המילים שהיא משתמשת בהן - לא ראויות. אם היא מצאה ריקבון, אני מוכנה להביא לה עוד פעם מטהר אוויר. אני אפנה לשב"כ שיעצרו את כל המחבלים סביבה. זה מראה שהיא מנותקת - היא לא מבינה איפה היא נמצא, מה התפקיד שלה, מה האחריות שלה. היא מתבטאת כאילו היא בתוך תהליך בחירות. הבחירות נגמרו לפני 8 חודשים והיא מאבדת קרדיט. יש עיר לנהל וצריך להשקיע בה מחשבה. אם שם המשחק: 'כל מה שעשיתם רע ולכן אני אהרוס את הכל', היא לא תגיע לשום מקום. מלבד האגו הפרטי שלה, לא ראיתי אלטרנטיבה. שתתמקד בלעשות".  

גם חבר המועצה שי אבוחצירה מתח ביקורת קשה על קליש רותם ואמר ל”ניוזים צפון”: “כל הדיבור הבכייני שלה הוא מצחיק. את נבחרת לראש עיר – תעבדי! מה היא חשבה שלא יהיו תושבים ולא ועד עובדים? היא חשבה שכולם יעלו לרגל לומר לה אמן? שלא תספר מה לא בסדר, שתטפל במה שלא בסדר. אני לא רוצה אפילו להגיב איך שהיא כינתה את עובדי העירייה – זה כל כך נמוך שזה לא שווה התייחסות. היא יותר מחצי שנה בתפקיד – כמעט 20 אחוז מהקדנציה עוברת ואין כלום.

“אני חושב שמה שהיא עשתה בקייטנות זה שערורייה. לקחו מפעל שעבד בצורה הכי טובה שיש, עם רישום שהיה בשיא – עם מענה בכל המסגרות מהחינוך המיוחד ופשוט היא החריבה את זה. וזה כדי לא להמשיך את הפרויקט המדהים שהצלחנו לבנות במשך 5 שנים. יצרנו את השינוי משהו עם העובדים, והצלחנו ליצור מודל קייטנות שהיה מופת, בשילוב עם כולם – הם החריבו את זה, כדי להגיד שהם יודעים יותר טוב. התוצאה, שההורים משלמים מחיר כבד ובעיקר הזוגות הצעירים.

“יש כאוס, ובכל דבר שנוגעים שומעים את הקושי של הציבור. היא ב’לימודים’. פעם ראשונה שאני שומע שמישהו הולך ללימודים עם 5 סגני עיר ועוד הרבה יועצים, וכולם מחכים שהיא תסיים את הלימודים”.

 

וגם יש רכבים חדשים בדרך ללשכות של כל הסגנים ובכירי העירייה.

 

“אין לי בעיה שיתנו לכל סגן 2 רכבים ולכל אחד יהיו 4 עוזרים – רק שיתחילו לעבוד!”.

  חדווה אלמוג."העיסוק במה עשו קודמיה, הוא כבר פתטי. שתעשה ולא תבכה". צילום: יח"צ
  שי אבוחצירה. "היא חשבה שכולם יעלו לרגל לומר לה אמן?". צילום ראובן קפוצינסקי.jpg
  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות