בלעדי: תיאורי מעשי ההתעללות בגן בנווה שאנן: “זרקו תינוקות על הרצפה כמו בובות, דרכו עליהם ונתנו להם כאפות”. וגם: בעלת הגן מגיבה לראשונה

פרשת החשד להתעללות קשה של שתי מטפלות בפעוטות ותינוקות בפעוטון וגן ילדים בנווה שאנן חיפה, ממשיכה להחמיר. ביום חמישי האחרון נעצרו שוב שתי המטפלות- מעצר שני, לאחר שצילומי מצלמות הגן הראו כי מלבד התינוקת בת החצי שנה בה הודו שהתעללו, הן הכו והתעללו עוד פעוטות במעון. מדובר במעשים ובמראות קשים, כשחלק מההורים דרשו לראות את הצילומים ונענו בחיוב על ידי בעלת הגן, בהם נראו המטפלות כשהן משליכות על הרצפה לכאורה פעוטות- בעיקר פעוט אחד הן לוקחות אותו מהלול ומשליכות וזורקות אותו על המזרן. "ניוזים צפון" מביא כאן את התיאורים של הצילומים שראו ההורים. מדובר בתיאורים קשים: "כשדוד (שם בדוי) קם משינה ס' (אחת המטפלות החשודות) הטיחה אותו על המזרן ו-ע' (המטפלת החשודה השנייה) גררה אותו ביש אחת והטיחה אותו בסלקל. היא תפסה אותו מהיד, סובבה אותו באוויר ממצב של שכיבה על הבטן והטיחה אותו על הגב. החוקרת אמרה שדוד יצא מזה יחסית בזול. "הן דרכו על א', הן דרכו על עוד תינוקות ונתנו לחלק מהם כאפות. הם זרקו על הרצפה תינוקות כאילו היו בובות!". בינתיים התינוקייה בגן הילדים נסגרה לגמרי לאחר שכל ההורים הוציאו משם את הפעוטות. כאמור, ביום שישי בעלת הגן והפעוטון הגיבה לראשונה בדברים שכתבה על מה שהתרחש בגן ובפעוטון בנווה שאנן. ולהלן ההסברים שלה למה שהתרחש: "בעקבות הפרשה בגננו רצינו לעשות מעט סדר בחרושת השמועות. להלן השתלשלות העניינים: ביום ו' 29.3.19 חגגנו לאחד הילדים יום הולדת בגן. סיטואציה זו יצרה מצב בו אחת המנהלות הייתה בחופש והמנהלת השנייה הייתה אחראית על יום ההולדת. לאור הסיטואציה, נוצר מצב בו הקבוצה נשארה ביחס של 2 מטפלות על 6 ילדים. המצב בתינוקיה היה כדלקמן: 6 ישנים ואחת ערה. יום ההולדת נערכה כחצי שעה (זהו למעשה פרק הזמן בו התרחשה התקרית המצערת) מיד עם תום החגיגה המנהלת חזרה לקבוצה לבדוק האם הכל מתנהל כשורה וראתה כי כך הדבר. נציין כי הסימן על הפה לא היה נראה לעין היות והילדה הייתה עם מוצץ. בסוף היום, בזמן קבלת שבת פנתה אימה של הילדה למנהלת לשאול איך נפצעה הילדה. מנהלת הגן הלכה עם האם לקבוצה לשאול את המטפלות האם יש באמתחן תשובות לשאלותיה של האם המודאגת. המטפלות הגיבו כי הן אינן יודעות כיצד קרה הדבר. הדבר העלה את חשדנו ובמקביל האם אמרה שתבדוק ביום ראשון האם זו בעיה רפואית ותעדכן .

ביום שבת לאחר שיחה עם הורי הילדה הלכה אחת המנהלות לצפות במצלמות כדי לא לחכות ליום ראשון לתשובת הרופא. לאחר הצפייה הקשה שלחה את הסרטונים למנהלת השנייה וזו הודיעה להורים את המתרחש.

הורי הילדה הגיעו בראשון, על אף שהוצע להם להגיע כבר בשבת, וצפו יחד איתנו בסרטון. בשלב זה, ביוזמה משותפת, הזמנו משטרה למקום בכדי לברר את הסיטואציה לעומקה ולהגיע לחקר האמת. זה המקום להבהיר כי לא היה ניסיון טיוח של המקרה על אף הידיעה הקשה כי אנו מסתכנות באיבוד הפרנסה. זו הבמה להבהיר כי אנו לוקחות אחריות מלאה על הסיטואציה המצערת עד מאוד שקרתה בין כותלי ביתנו. יש לנו רק להצר על כך ולהסביר כי הדבר נבע עקב העובדה שסמכנו על המטפלות והטעות שלנו הייתה לתת אמון בעובדות שלא היו ראויות לאמון שלנו, אותן עובדות הגיעו לגן שלנו עם המלצות חמות מגנים אחרים שעבדו בהם. ועקב העובדה כי מזה 34 שנים לא נתקלנו בסיטואציה דומה ואפילו במעט לזו שקרתה. בעקבות התקרית ערכנו הפקת לקחים וכחלק ממנה נפגשנו עם אנשי מקצוע ובנינו תוכנית מסודרת ופתרונות להמשך הדרך .זו גם הבמה גם להבהיר כי ההוראות שקיבלנו ממשטרת ישראל הם להמשיך ולנהל את הגן כסדרו על כל גילאיו.

לסיכום, אנו המומות, שבורות ואנו מצרות מעומק לבנו על שקרה, ידוע לכל כי גם בני משפחתנו ובהם הקטנים ביותר הם חלק מהגן. גננו וילדנו הם הדבר החשוב לנו מכל, זו הפרנסה שלנו ומפעל חיינו מזה 30 שנה. אנו מאמינות בגן באמונה מלאה וסבורות כי מצב זה הוא היוצא מן הכלל שאינו מעיד על הכלל.  על כך יוכל להעיד המוניטין החיובי רב השנים העומד לזכותנו.

כולנו תקווה כי תבטחו בנו ותאמינו בנו כי הדבר היחיד שעומד לנגד עיננו הוא שלום ילדכם, ילדנו ולהמשיך במפעל חיינו להמשך דורות נוספים קדימה. ותודה רבה להורים שנותנים בנו אמון ושולחים את ילדיהם אלינו לגן.”

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות
Close
Close