מיזם חברתי “החול יכול” הוקם בקרית ביאליק

בקרית ביאליק הקימו מיזם חברתי בשם "החול יכול" - פרויקט חינוכי ערכי המשלב בין שני עולמות של מפתחי הפרויקט: עולם האומנות ועולם הטיפולי. שי וימית כספי שהגו את הרעיון והביאו אותו לקריית ביאליק, ביקשו ליצור זמן קסום עבור הורים וילדיהם ולהכניס חוויה משפחתית משותפת לפעילויות טיפוליות.

המיזם פותח סביב פעילויות מגוונות בחומר בסיסי שמוכר לכולנו - החול. הוא ממוקם באזור תעשייה קרית ביאליק, בסמוך למרכז הלוגיסטי של העירייה ומופעל על ידי רשת המתנ"סים העירונית. הוא כולל תחנות שונות המתרכזות בעבודה המעוררת השראה ויצירתיות ודורש שיתוף פעולה בין המשתתפים.

"בשנים האחרונות אנו עדים למיעוט השעות בהן המשפחה מבלה ביחד", ציין כספי. "המרכז שהקמנו מאפשר ליצור חוויה משותפת, תוך משחק ויצירה, בה כל בני המשפחה משחקים תפקיד שווה - קטנים כגדולים".

המרכז מונגש גם לבעלי צרכים מיוחדים ומאפשר עבודה במסגרות רפואיות טיפוליות. במרכז תחנות עבודה המאפשרות פיסול בחול, שולחנות הנפשה באמצעות אור, תחנות לאומנות טיבטית – “מנדלה”, חדר גירוי חושים שנלקחו מעולם הסנוזלן (שיטת טיפול עבור אנשים עם לקויות שונות במערכת העצבים), המותאם במיוחד לילדים עם הפרעות קשב וריכוז וילדים על קשת תקשורתית (אוטיזם). המקום מותאם לכל הגילאים החל מגיל שנתיים.

לאחרונה, אירח המרכז את כל כיתות א’ ו-ב’ של קרית ביאליק, במסגרת סל תרבות. המקום פתוח לקבוצות מאורגנות בהזמנה מראש.

ראש העירייה, אלי דוקורסקי, מסר: “אני מזמין את תושבי העיר לבקר במקום הקסום שפתחנו בעירנו, שאין שני לו בארץ. הוא מאפשר לכל אדם להביא לידי ביטוי את עולמו הפנימי ואת יצירתיותו, ללא קשר לגילו או כישרונו האומנותי. המקום מתאים מאד לגיבושים משפחתיים, אירועים חברתיים ומילוי חוויתי לשעות הפנאי”.

 

צילום: שי כספי

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות