חשיפה: כמה שילמה עיריית חיפה מקופות העירייה ליועצים שייעצו לקליש רותם במאבק מול ועד העובדים בסכסוך האחרון? מישהו דיבר על חיסכון?

חברי מועצת העיר חיפה, סופי נקש ואלי בן דיין הגישו לפני מספר שבועות שאילתא לעירייה בה ביקשו לדעת מיהם יועצי ראש העיר עינת קליש רותם וכמה קופות עיריית חיפה משלמים עליהם. 

נקש ובן דיין ביקשו לדעת בצורה ספציפית מה שכרם של השמות הבאים: אילן שדות, עמרי שפר, אייל דרעי ואמיר נפתלי. מה תפקידם והאם הם מקבלים שכר וכמה. כמו כן, הם ביקשו לדעת מה ניסיונם של אותם יועצים בתחום בו התבקשו לייעץ והאם הם בעלי ניסיון קודם בתחום.

כמו כן, השאילתא ביקשה לדעת כמה העירייה שילמה לעורכת הדין אורנה לין שייצגה את העירייה בדיון שנערך בבית הדין לעבודה בו הוכרע כי שביתת עובדי עיריית חיפה תופסק והצדדים ישבו למשא ומתן. מדובר כאמור בדיון אחד שהתקיים.

להלן, פרסום ראשון של שמות היועצים ושכרם. 

אילן שדות ייעץ לקליש רותם במאבק האחרון מול ועד העובדים. אז כמה זה עלה לקופות העירייה? קבלו בבקשה את התשובה המעורפלת של העירייה, ממנה ניתן להבין שבזול זה לא עולה.

כך לפי העירייה: "אילן שדות- התקשרות לפי נוהל מומחה. קבלת שירותי ייעוץ בתחום משאבי אנוש, הסכמים קיבוציים מיוחדים, סכסוכי עובדים, התנהלות מול הוועד והופעות בבית דין לעבודה".

והרי שכרו של שדות- לשעה אחת של עבודה הוא מקבל 282 שקל! "סכום ההתקשרות לא יעלה על סך 143,000 שקל". אלא שבעירייה לא מציינים אם את הסכום הזה שדות יכול לקבל בעבודה של חודש, חודשיים או כל זמן אחר.

 

לגבי שירותיה של עו”ד אורנה לין -“התקשרות לפי נוהל יועצים, קבלת שירותים משפטיים הכוללים בין היתר מתן חוות דעת, הכנת כתבי בית דין, ייצוג העירייה בתחום דיני עבודה והסכסוך הקיבוצי בערכות השיפוט השונות”.

שכרה של לין- 500 שקל, לא כולל מע”מ, כששכרה לא יעלה על 143,000 שקל (שוב העירייה לא מציינת אם היא יכולה להרוויח את הסכום בתקופת זמן קצרה או כמה חודשים).

עומרי שפר- יועץ ראש העיר בנושאי תחבורה והטבע העירוני. ללא שכר- בעירייה לא ציינו אם בכלל למר שפר יש ניסיון כלשהו בענייני תחבורה או כל דבר הנוגע לכך. לפי מה שידוע עד כה, מר שפר מעולם לא ייעץ קודם בתחום הקרוב לכך.

אייל דרעי – יועץ לענייני ועדי עובדים. ללא שכר, אושר על בסיס אישור בכתב של חברי ועדת מנכ”ל.

אמיר נפתלי – אינו מועסק בשכר או בהתנדבות על ידי העירייה.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות