הבשורה בתקציב עיריית חיפה: הקמת יחידה סביבתית שתאבק בזיהום האוויר ובתי עסק מזהמים

בשורות גדולות בתקציב 2019 של עיריית חיפה לא ניתן למצוא. גם סגן ראש העיר, עו"ד דוד עציוני, הודה בישיבת אישור התקציב במועצת העיר כי מדשובר בתקציב לא טוב שניתן וטעון שיפור. גם ראש העיר, עינת קליש רותם הודתה כי רוב התקציב נבנה על פי תקציב יהב, מאילוצים כך אמרה. עם זאת, הבשורה החדשה שהייתה בתקציב היא ההכרזה על הקמת יחידה סביבתית. יחידה שחברת הקואליציה והמועצה ויו"ר איגוד ערים, עו"ד שרית גולן-שטיינברג ביקשה להקים וקיבלה על כך מנדט מקליש. מדובר ביחידה שתוקם ותמומן מתקציב העירייה ותפקידה יהיה לסייע במאבק בזיהום האוויר במפרץ חיפה ובתכנון שכונות ירוקות וברות קיימא. היחידה הסביבתית תכלול בתחילתה אנשים מקצוע מתחום הנדסת סביבה ועורכי דין מומחים בדיני סביבה. מטרת היחידה לתת מענה בסוגיות של תכנון סביבתי, פיקוח על המפעלים, התייחסות להיתרי פליטה ושלילת רישיון עסק במידת הצורך תוך יישום דיני הסביבה המקנים לרשויות המקומיות סמכויות אכיפה במלחמה במפעלים המזהמים. מטרת היחידה לאגם בתוכה את כלל אנשי המקצוע שישלבו ידיים ויתנו מענה הנדסי, כימי, תכנוני ומשפטי בהליכים מנהליים ומשפטיים כנגד המפעלים. בנוסף, מטרת היחידה להביא לתכנון שכונות ירוקות שמתחשבות בסביבה ובמרחב הציבורי. תפקיד היחידה ישלים את עבודת איגוד ערים להגנת הסביבה.

כאמור התקציב הראשוני נרשם בתקציב שאושר, אולם עינת קליש רותם הבטיחה כי העירייה תקציב עוד כסף ליחידה החדשה.

שרית גולן שיינברג סיפרה עוד על היחידה: "תיק הסביבה מקיף טיפול בתחומים רבים והחשוב שבהם הזיהום במפרץ חיפה מהתעשייה הפטרוכימית. במשך שנים היה חסר אדם בעל ידע מקצועי שיקדם הליכי אכיפה משמעותיים מול המפעלים. מטרתי שהיחידה תדע לאגם את הכח האנושי הנדרש לטיפול ועזרה מתוך מטרה סופית להביא את ממשלת ישראל ליישם את דו"ח מקינזי שמדבר על סגירת בז״ן ולקדם תוכנית כוללת למפרץ חיפה, שיביא לביסוס מטרופולין חיפה עם רצף גיאוגרפי של מגורים, מסחר ופארקים ציבוריים לטובת התושבים".

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות