צפו: חזיר בר תוקף דיירים בביתם בחיפה. וגם: לא תאמינו כמה עיריית חיפה מוציאה על “ספירת חזירי הבר”

https://youtu.be/nfH5SwXULmQ
תופעת חזירי הבר בחיפה והסביבה הפכה לעניין שבשדרה, יש כאלו שיאמרו, או למטרד סביבתי יטענו אחרים. העובדה היא שבמרכז הכרמל ובשכונות במורד הכרמל, כמו אלו של שפרינצק, כרמל צרפתי וכל האזור, להקות חזירי הבר השתלטו על אזורי מגורים שלמים. רבים מחובבי הטבע יטענו כי למעשה האדם הוא שהשתלט על אזורי המחייה שלהם. העובדה היא שחזירי הבר התרגלו לסביבה האנושית ובעוד פעם היו מתהלכים עם חשיכה בלהקות, היום הם השתלטו על גינות של בניינים ומתהלכים ברחובות לאור יום באין מפריע. השבוע אחד הדיריים באזור הכרמל הצרפתי צילם חזיר בר שהחליט להשתלט על גינת הבניין. כפי שניתן לראות, החזיר ניסה לתקוף את דיירי הבית המתגוררים בקומת קרקע והעניין נגמר עבור הדייר בנס. עם כניסתה לתפקיד הכריזה עינת קליש רותם כי היא תפסיק את מדיניות דילול האוכלוסייה של חזירי הבר. אלא שכעבור זמן מה העירייה הודיעה כי היא מחדשת את מדיניות דילול חזירי הבר - דבר שזכה לביקורת מצד כל הגורמים הקשורים לעמותות הטבע. אז מה החליטה לעשות העירייה? לבקש "סקר כמות חזירי בר בחיפה". שמעתם טוב. העירייה הזמינה סקר לקביעת כמות חזירי בר, שלעין בלתי מקצועית ברור כי מספרם רק הולך ומאמיר. וכמה בעיריית חיפה מקצים לסקר הזה? זה בהחלט לא במחיר של "סקר" של מינה צמח ומנו גבע, לא פחות מ-200 אלף שקל! תשלם העירייה לסקר שיקבע בערך את כמות חזירי הבר.  

גורם המעורה בנושא אמר ל”ניוזים צפון”: “הרשות להגנת הטבע יודעת לאמוד כמה יש, בלי סקר. וגם העובדה שמספרם הוא כך או כך לא קשורה למציאת פיתרון לעובדה שחזירי הבר השתלטו על האזורים המיושבים בעיר ומהווים לעתים סכנה של ממש”.

פננו לעירייה לברר מדוע סכום נכבד כזה מופנה ל”סקר מספר חזירי הבר”. עד לכתיבת שורות אלו לא נענינו.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות