התושבים משלמים. הבוקר עובדי עיריית חיפה משביתים את גני הילדים, במסגרת המאבק מול ראש העיר קליש. ואת מי מאשימה קליש?

מאבק עובדי עיריית חיפה מול ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם שהחליטה לפטר עובדי תברואה, לקצץ בסייעות ולעצור קידומי עובדים, הולכת ומחריפה וכל זאת קורה שבתחרות "הורדת הידיים" בין שני הצדדים אלו שמשלמים ביוקר הם התושבים. הבוקר אלו ההורים שהתעוררו לבוקר ללא גני ילדים עירוניים. אתמול, ועד עובדי עיריית חיפה החליטו לתת לראש העיר קליש רותם לטעום מה צפוי לה אם היא לא תשב למשא ומתן איתם ותענה לבקשתם למנוע קיצוצי עובדים. וכך כתב הוועד לעובדיו אמש: "מחר יום רביעי  6/2/19 החל מהשעה 6:00 עובדי עיריית חיפה שובתים, חוץ מעובדי החינוך המיוחד ועובדי בית חולים בני ציון שיפעלו כרגיל. השביתה היא שביתת אזהרה ל- 24 שעות, בתקוה שנשוב לשולחן הדיונים לשיתוף ולהבנות במהרה וזאת לאחר שחווינו מתקפה חסרת רסן מצד ראש העיר כנגד עובדי העירייה דבר שלא הותיר לנו כל ברירה אלא לפעול בכל הכוח כדי לשמור על כבודנו ועל ביתנו. חשוב לנו להבהיר שכל מה שאנחנו מבקשים זה לשמור על הקיים ללא פגיעה בציבור העובדים ובתנאי העסקתם. אנו מדברים על קביעויות, מילוי חוסר בעובדים (סייעות, מלוות, עובדי תברואה ותפקידים שלא מאוישים),  צעדים חד צדדים ועוד. מחר עובדי העירייה ישבתו ואנו מבקשים גם מעובדים בחוזים אישיים לכבד את החלטת ארגון העובדים ולהצטרף לשביתה". בעוד בעירייה הוציאו הודעה מאוחר בלילה כי השביתה לא נוגעת לבתי הספר, הורים רבים בעיר זועמים על כך שקליש רותם בתירוץ כי היא עושה זאת כדי לקצץ בעובדים וכך לאפשר הנחה לתושבים בארנונה (דבר שלא תלוי בה, אלא בכלל באישור משרד הפנים), ההורים והילדים הם אלו שמשלמים את המחיר.  

וקליש רותם? היא ממשיכה לתקשר דרך הפייסבוק והטוויטר ואמש שיחררה את ההסבר הבא: “אני מתנצלת מאד על הסבל שנגרם לתושבים שלנו. זו האחריות שלי. הבטחתי להוריד את הארנונה שהיא הכי גבוהה בארץ וזה מחייב להפסיק לנפח את המנגנון העירוני בג׳ובים. המחיר: הוועד נלחם בי ואתם משלמים את המחיר. לא אכנע לוועד. אני מחוייבת רק לחיפאים. ולשינוי ולתקווה שהבטחתי”.

אגב, עד עתה קליש לא נותנת הסבר לגבי מקורביה במערכת הבחירות ש”סידרה” להם כפי שהיא מכנה ג’ובים עם שכר גבוה במשרדה, ועל התעקשותה לקבל סגן חמישי בשכר גבוה ורב.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות