בשורה באזור: חיפה והצפון עולים על שוק השקעות ההמונים

השקעות המונים. מעתה גם בחיפה והצפון. חברת  היי סנטר החיפאית סיימה בהצלחה את הליך הרישום במרשם הרכזים של רשות ניירות ערך כ"רכז הצעה" רשום. הרשיון מאפשר להיי סנטר לבצע גיוס מהציבור הרחב לצורך השקעות בחברות סטארטאפ. היי סנטר העוסקת מזה 10 שנים בגיוס וניהול השקעות בחברות קטנות ובינוניות, תפעל באמצעות אתר "היי פאנד". בכוונת החברה לאפשר לציבור השקעות החל מסכום של 500 שקל. הרשיון ניתן בהתאם לתיקון חוק ניירות ערך משנת 2017, על פיו זכאיות חברות העומדות בדרישות, לפנות למספר בלתי מוגבל של משקיעים ללא צורך בפרסום תשקיף. "הסתיים העידן בו ההשקעות בסטארטאפים השתייכו למועדון מצומצם של בעלי הון", אמר סגן ראש עיריית חיפה ויו"ר החברה הכלכלית של חיפה עו"ד דוד עציוני, "הקמת ישות פיננסית חדשה כאן בחיפה תאפשר לציבור הרחב להפוך לבעל מניות בהליך פשוט ונגיש. הרשות לניירות ערך מאפשרת לנו היום לשלוח זרוע תומכת ומקדמת אל חיפה והצפון. המרחב הפיננסי שבין בנייני העסקים של רמת גן לבין שדרות רוטשילד, נפתח אל צפונה של מדינת ישראל. יש כאן התרגשות של ממש". מנכ"לית היי פאנד יעל מיטלמן: "אנו מחוללים בחיפה והצפון שינוי דרמטי בתפיסה של השקעות המונים. הפתרון שנציע, גיוס הון באמצעות 'רכז הצעה', פוטר את היזמים מהמסלול היקר של פרסום תשקיף. החברות אשר יפנו אלינו לצורך גיוס השקעות, יעברו הליך מסודר של קבלת אישור בו נבחן אותן למיטב יכולתנו במטרה לאשר גיוס רק לחברות שנשתכנע באיכות ההצעה שלהן לציבור. יחד עם זאת, שאיפתנו שההליך יהיה מזורז ונגיש. "לצוות הניהול של היי פאנד ניסיון של עשרות שנים בגיוס, ניהול הון והובלת חברות, בהן חברות שהחלו את דרכן כאן בחיפה. הפעילות שהחברות החיפאיות יצרו, נתנה דחיפה משמעותית לכלכלת העיר. בתוך שלושה חודשים, היי-פאנד תשמש כתובת לגיוס השקעות באמצעות פלטפורמה אינטרנטית. הציבור הרחב יוכל להשתמש בפלטפורמה ולהיות בעל מניות ושותף בסטרטאפים ובעסקים קטנים תמורת השקעה גם בסכום של  מאות שקלים". עו"ד אמיר איליאסקו, שותף במחלקת היי-טק במשרד שבלת, שעמד בראש צוות עורכי הדין המלווה את חברת היי סנטר בהליך הרישום של היי פאנד ובפעילותה כרכז הצעה באופן שוטף, אמר, "אני מברך על הרוח הרעננה שמביאה עמה יוזמה זו של יעל מיטלמן, ועל הכלים שהעניקה הרשות לניירות ערך לפתוח את עולם הטכנולוגיה העשיר לציבור הישראלי ולהרחיב את מעגל המעורבות ב-Nation Startup שלנו, וגאה ליטול חלק במהלך". עמו בצוות, עורכי הדין אריה סינגר, דורון סנפירי ואיריס ויינריב.

היי-פאנד, פלטפורמה להשקעות המונים

 

 

היי-פאנד מחברת בין יזמים לבין משקיעים. בזכות היי-פאנד, יזכו יזמים ובעלי חברות להחשף לצבר השקעות שיגיע משכבות שונות של משקיעים. החל מהציבור הרחב ועד למשקיעים מובילים אשר יזכו באפשרות לבצע השקעות גדולות יחסית. כל מיזם יידרש לעמוד בספי קבלה, על מנת שההיתכנות שלו תמצא ראויה. מטרתנו, שהסינון והבדיקות יותירו את החברות בעלות סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר.

היי-פאנד, הינה מייסודה של חברת היי סנטר, חברה בת של החברה הכלכלית עירונית של חיפה. החברה פועלת מלב איזור העסקים המתפתח של העיר התחתית בחיפה. היי סנטר אשר נוסדה ב-2008, צברה התמחות בביצוע השקעות בחברות הזנק וחברות סטארט-אפ, בשילוב השקעות של אנשים פרטיים ומענקי המדען הראשי (רשות החדשנות הלאומית).

היי-פאנד מציעה תשתית טכנולוגית ומשפטית, לחיבור מעשי בין יזמים לבין משקיעים. היי-פאנד מטפחת “מועדון משקיעים”, אשר ייחשף להשקעות הן באמצעות דיוור ישיר ואפליקציה אינטרנטית והן בערבי משקיעים, המאפשרים מפגש בלתי אמצעי, הכולל שאלות ותשובות מול היזמים. מועדון המשקיעים של היי סנטר בו חברים עשרות משקיעים מקצועיים ומובילים, נוסד לפני כחמש שנים והוא נמצא בצמיחה מתמדת במטרה להרחיב את המפגש הבלתי אמצעי בין משקיעים ליזמים נבחרים.

החברה תאפשר לציבור בחירה במיזם להשקעה מתוך מכלול של מיזמים. המידע על כל חברה, תחומי העיסוק, בעלי המניות, פרק הזמן שנותר עד לסיום הגיוס, רקע מקצועי של צוות הניהול ועוד, יוצגו באתר אינטרנט ייעודי. באתר זה, ניתן יהיה להתרשם בזמן אמיתי, מסך ההשקעות שגוייס ומהסכום הכולל במסגרת הגיוס.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות