ועד עובדי עיריית חיפה הכריז על סכסוך עבודה. יו”ר הסתדרות חיפה, משה מזרחי: “מאז שקליש נכנסה לתפקיד, המערכת לא מתפקדת. היא עושה שרירים ופוגעת כך בתושבים”

ההסתדרות והעומד בראש מרחב חיפה בהסתדרות, משה מזרחי ויו"ר ועד עובדי עיריית חיפה, דוד וקנין, הכריזו על סכסוך עבודה בעקבות ההחלטות של ראש העיר, עינת קליש רותם, לפטר 24 עובדי ניקיון, לצמצם בסייעות וכמו כן לטענתם לעצור מתן קביעויות שזכאים לכך על פי חוק. בשיחה עם "ניוזים צפון" תוקף את קליש רותם - בצורה חסרת תקדים וחריפה - יו"ר ההסתדרות במרחב חיפה, משה מזרחי, שכיהן כ-17 שנים בראשות ועד עובדי העירייה. מזרחי מאשים את קליש רותם שהביאה את העירייה לכמעט שיתוק, בשל פחד ואי ודאות וסביבת עבודה בלתי אפשרית שהיא משרה על עובדי העירייה, וכך אמר הערב מזרחי:   "גברת ראש העיר שנכנסה לתפקידה בחודש נובמבר לא הבינה ולא השכילה מאז להבין שעובדי עיריית חיפה, הם עובדים נאמנים ומסורים. הם משרתי העיר והתושבים. היא לא מבינה במערכת יחסי עבודה שצריכים להיות במסגרת העירונית. היא התחילה לעשות שרירים כאילו היא סופרמן. אז היא פיטרה את המנכ"ל, אבל מפה לסגור את המערכת העירונית ולא לתת לה לתפקד דרך חסימת דרגות, קידומים, פז"מים ומכרזים – יש הבדל. הגרוע מכל שהיא פיטרה 24 עובדים 'שקופים'. היא חושבת שהיא מנהלת מדינה ויכולה לעשות מה שהיא רוצה, אז היא לא יכולה לעשות מה שהיא רוצה!

בכל מה שקשור לעובדים – היא תאלץ לנהל מו”מ עם ועד העובדים, יו”ר הוועד ולכבד את הוועד. היא נבחרה וגם יו”ר הוועד נבחר. ההסתדרות נותנת לעובדי עיריית חיפה ולעומד בראשה את כל הגיבוי שבעולם. ולכן אנחנו הכרזנו היום אחר הצהריים על סכסוך עבודה.

“מאז שהיא נבחרה המערכת לא יכולה להמשיך לתפקד. עובדת שנמצאת שנים במערכת וצריכה לקבל קביעות, היא החליטה סתם כך לעצור את הקביעות שלה – וזו עובדת שנותנת הכל. מאז שהיא נכנסה לתפקיד ראש העיר – משרדי העירייה לא עובדים, העובדים לא עובדים. דאגה ואי ודאות. בן אדם צריך להגיע למקום עבודתו ולא להיות טרוד מה יקרה איתו כל יום מחדש. אם בן אדם טרוד, הוא יכול לתפקד? היא עושה הכל כדי לפגוע בתושבים שלה ככה”.

המשמעות של הכרזת סכסוך העבודה הוא שממחר יש לקליש רותם 14 יום להגיע להסדר ולנהל מו”ה עם ועד עובדי העירייה. אם לא יושגו הבנות, לאחר 14 יום יחלו השבתות של פעילויות העירייה.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות