תקציב נשר 2019: למרות הגרעון שנותר מתקופת בינמו- יותר לחינוך, לרווחה ולפרויקטים בשכונות. לוי: “אנו נפעל בשנה זו על מנת להוציא את העיר מהקיפאון”

ראש עיריית נשר הנבחר, רועי לוי, וראשי העירייה מגישים בימים אלו לאישור מועצת העיר את תקציב 2019. לוי הגיע לעירייה עם גירעון מתמשך ו"בור" תקציבי, למרות זאת ולאחר בדיקות שונות ומסע גיוס כספים ממשרדי הממשלה ועוד גופים, לוי מצליח לעשות את מה נראה כבלתי אפשרי ולהגדיל את התקציב מ-190,483 מיליון שקל בשנת 2018 למעל ל-198 מיליון שקל. כשהדגש הוא על הגדלת תקציבי החינוך, תקציבי הרווחה וההשקעה בשכונות העיר. בחינוך התקציב יעמוד על כ-70 מיליון שקל עם עלייה של יותר מ-3 מיליון לעומת שנה שעברה ומהווה כ-35 אחוז מכלל תקציב העירייה. אחוז משמעותי לעומת השקעה של ערים אחרות בחינוך. ברווחה התקציב עולה אף הוא ב-3 מיליון שקל לעומת שנה שעברה ויעמוד על כ-25 מיליון שקל. ראש העירייה, רועי לוי, מסביר איך הוא ואנשיו הצליחו להגדיל את התקציבים למרות בור גרעוני אליו הגיעו: לפני כחודשיים נכנסנו כהנהלה חדשה לעיר. מיום כניסתי לתפקיד למדתי בעזרת בעלי התפקידים בעיר את מצב העירייה בכלל היבטיה. הן בהון האנושי והמקצועי, והן בפן הכספי והכלכלי. לצערי, בחמשת השנים האחרונות הגדילו את התקציב בצורה בלתי מבוקרת והשתמשו בתקציב קרנות הפיתוח (חסכונות) למימון התקציב השוטף, דבר שמעולם לא היה. בעקבות זאת אנו עומדים במצב של גרעון תקציבי שוטף לשנה הקרובה. אני פועל יום יום משעות הבוקר המוקדמות ועד לשעות הלילה המאוחרות על מנת לגייס משקיעים לעיר ולפיתוחה העתידי על ידי הקמת אזורי הייטק, מסחר ותעשייה חדשים. בעזרתם תקציב ההכנסות מהארנונה יגדל, ורק כך נוכל לאזן את העיר לשנים הבאות. בנוסף אנחנו עוסקים בגיוס תקציבים ממשרדי הממשלה השונים ורק לאחרונה גייסנו 1,000,000 ממיזם ישראל דיגיטלית של השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל.  

העיר שלנו הולכת ומתקרבת לשנת ה-100 ונדרשת לשדרוג, שיפור וחידוש תשתיות מתמיד. אנו נפעל בשנה זו על מנת להוציא את העיר מהקיפאון. תכניות העבודה לשנה הקרובה נבנו בהתאם לצרכי התושבים ומתוך ראייה רחבה שעל העיר לשרת את תושביה בכל שכונות העיר, תוך שימת דגש על צרכיה של כל שכונה ושכונה במרקם העירוני. שנת 2019 תהיה בסימן של התחדשות ושינוי יחד עם רוח חדשה שצוותי ואני מביאים.

 

מספר נקודות על מה שיש לנו בתקציב:

 

השנה התקציב יעמוד על 198.244 מיליון שקל.

תחום החינוך תמיד היה בראש מעייני, התקציב בתחום זה מהווה כ-35 אחוז מסך התקציב הכולל. אנו משקיעים כ-34 מיליון שקל מעבר לתקציב המתקבל ממשרד החינוך.

תחום הרווחה החשוב לי מאוד, מהווה 12.5 אחוז מהתקציב הכולל – כ-25 מיליון שקל 

בתקציב זה ישנו גם פירעון מלוות אשר נלקחו בשנת 2014 ומשפיעות גם בשנה זו על התקציב.

תקציב הקרנות (חסכונות) – בעלי עניין שיכולותיהם לנהל תקציב נכשלו בשנים האחרונות, מספרים שיש מיליונים… הלוואי.

לצערי בקרן לפיתוח יש רק כ-900 אלף שקל דבר אשר יקשה עלינו לפתח את העיר בטווח הזמן המיידים, אבל לא יעצור אותנו.

אני אפעל באופן אישי מול משרדי הממשלה לפיתוח ותקצוב העיר. נכון שישנן קרנות נוספות שם יש כ-180 מיליון שקל אך קרנות אלו מיועדים להוצאה רק עבור מים, ביוב וניקוז.

 

 

 

 

  רועי לוי. התבקש ע"י שר החוץ ישראל כץ לעמוד בראש מטה הליכוד בעיר והביא להעלאת כוחם בבחירות אמש. צילום: יחצ
  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות
  Close
  Close