משה מזרחי, יו”ר מרחב חיפה בהסתדרות ודוד וקנין, יו”ר ועד עובדי העירייה, תוקפים את קליש רותם בעקבות פיטורי עובדי ניקיון, סייעות ועוד. עובד עירייה: “היא נוהגת בעובדים בחוסר חמלה אנושית”

משה מזרחי, יו"ר הסתדרות העובדיםה מיתולוגי בעבר של עובדי עיריית חיפה ויו"ר מרחב חיפה בהסתדרות כיום, תוקף בצורה חסרת תקדים וחריפה את ראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, בעקבות הפרסום היום ב"ידיעות" על כך ש-27 עובדי ניקיון של העירייה פוטרו בהודעה קצרה, בעוד קליש רותם ממנה מקורבים אליה לתפקידים בעלי שכר של מאות אלפי שקלים בשנה. מזרחי פרסם דברים חריפים וכתב בפוסט שהעלה ברשת: "במשך 17 שנים בהם הייתי יו"ר ועד עובדי עיריית חיפה לא קרה מה שקורה בחודשים האחרונים בעירייה. ראש העיר החדשה מתעלמת מציבור העובדים ומוועד העובדים המייצג אותם. המהלך האחרון של פיטורי עובדי הניקיון הוא רק דוגמא קטנה לצעדים החד צדדיים נגד עובדי העירייה שראש העיר החדשה כבר מבצעת ללא תיאום עם ועד העובדים. לא יעלה על הדעת שראש העיר מפטרת עובדי ניקיון בזמן שחברת בדיקה חיצונית ששכרה העירייה קבעה שיש להגדיל משמעותית את מערך הניקיון של העיר חיפה.  "אלפי עובדי עיריית חיפה הם עובדים מסורים ונאמנים, במקום לשלב ידיים עם ועד העובדים בחרה ראש העיר לפגוע בעובדי ניקיון שקופים, להעליב אותם בפומבי, לעצור תהליכים לטובת העיר והעובדים. אני מגבה את ארגון עובדי עיריית חיפה ואת יו"ר הועד במאבקים הצודקים למען ציבור העובדים והשמירה על זכויותיהם. לא ניתן שיפגעו בעובדים, נאבק ונשמור על עובדי העירייה המסורים בכל דרך, גם אם זה יצריך את השבתת העירייה", כך כותב מזרחי ותוקף את התנהלותה של קליש".  

בתוך כך, יו”ר ועד עובדי עיריית חיפה, דוד וקנין, שלח מכתב חריף לקליש רותם ובו הודיע לה כי בכוונתם להכריז על סכסוך עבודה.

כך כתב וקנין: “ממועד בחירתך לתפקיד בחרת לפעול בדרך של היעדר שיתוף פעולה ועימות ישיר עם העובדים ועם נציגותם, תוך שימוש בביטויים פוגעניים ומשמיצים כלפי עובדי העירייה המסורים. ועד העובדים מגנה בכל תוקף את ההשתלחות חסרת הרסן בהתבטאויות פנימיות ופומביות שלך כלפי עובדי העירייה המסורים והנאמנים, אשר מהווים את הלב הפועם של חיפה. למן מועד כניסתך לתפקיד עשה ארגון העובדים כל שביכולתו כדי להביא לשיתוף פעולה מלא בין הצדדים ולהידברות, וזאת מתוך אחריות משותפת לניהול כוח האדם בעיר, אך ניסיונות אלו נדחו על ידך פעם אחר פעם תוך הטלת גזרות חדשות לבקרים הפוגעות בזכויות העובדים”, והוסיף והכריז: “הריני להודיעך כי ארגון העובדים נאלץ לפנות להסתדרות במרחב ולהסתדרות המעו”ף בבקשה להכרזת סכסוך עבודה בעיריית חיפה, בין היתר בנושאים הבאים – עיכוב במתן קביעות לעובדים שהשלימו את הפז”מ הנדרש; אי מתן דרגות לעובדים בהתאם לפז”מ תוך פגיעה בשכרם; השלכות העסקת סייעת אחת בגן בניגוד לנדרש וחשיפה לסיכון העובדים והילדים בגן בשל אי העסקת סייעת נוספת; אי פרסום מכרזים ואי איוש משרות פנויות – דבר המטיל נטל בלתי סביר על העובדים הקיימים שנאלצים לספוג עבודה נוספת; אי איוש משרות של סייעות פדגוגיות אשר יוצר חוסר בכוח האדם והפעלת לחץ בלתי סביר על הסייעות הקיימות להתייצב לעבודתן בתקופת מחלה; אי קליטת עובדים לתברואה בהתאם לדוח יועץ ארגוני ששכרה העירייה כתוצאה מהוספת מטלות בשל פסיקת בג”ץ, ומנגד פיטורי עובדי תברואה – דבר שמטיל עומס עבודה בלתי סביר על העובדים הנותרים; והיעדר שיתוף פעולה והתעלמות מנציגות העובדים תוך פגיעה בזכות ההתארגנות וכרסום בכוח הארגוני”.

עובד בכיר בעירייה סיפר ל”ניוזים צפון” עוד: “מאז שקליש רותם נכנסה לתפקיד, היא ואנשיה מסביב מדברים בצורה מזלזלת ומלגלגת על עובדי העירייה. יש פה עובדים שעובדים כאן שנים ארוכות ונותנים את כל כולם. אנחנו לא של ראש עיר זה או אחר, אבל מבחינתה כל מי שעובד בבניין העירייה, הוא כאילו איש של יונה יהב. וככה מבחינתה אנחנו סתם שמות שיושבים על המטרה כמו ברווזים במטווח. אנחנו מבחינתה לא בני אדם עם משפחות. היא מדברת על העובדים בחוסר חמלה אנושית, גם בשיחות סגורות וגם כלפי חוץ. למה?”.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות