כיכר הבנים בקריית ביאליק שינתה את פניה

כיכר הבנים, שנמצאת בצומת הרחובות קרן היסוד ואפרים, בסמוך לבית יד לבנים ובית הראשונים- בית כץ, עוצבה מחדש.

הפסל, פרי יצירתו של הפסל תושב קריית ביאליק, סעדיה בהט, מדמה זוג הורים חובקים את הילד שאיננו. הדמות של הילד היא שקופה וחסרה כסמל לאובדן.

הפסל מבטא את מהות השכול: זוג הורים מאוחדים בכאבם סביב יקירם שאיננו עוד. הדמויות של ההורים הן ללא סימני היכר אישיים כדי לסמל את האובדן אותו חשים כולם על אובדן בן או בת.

הפסל מציג את הביטוי העברי "נפלו חלל", כאשר דמותו של הילד אינה עשויה מחומר כלשהו ובמקומה נפער חלל ריק. הפסל הוצב על אבנים המסמלות חיבור לאדמה, לארץ ולמדינת ישראל.

דגם מוקטן של הפסל נמצא גם במוזיאון השואה בוילנה, אותו העניק סעדיה בהט למדינת ליטא לזכר קורבנות גטו וילנה.

ראש העירייה אלי דוקורסקי מסר: "מגיל צעיר אנו, כתושבי המדינה, מתמודדים עם השכול ומחנכים את הדור הצעיר לזכור את בנינו ובנותינו שנפלו בעת הגנתם על המולדת. הפסל של סעדיה בהט מבטא יותר מכל את ההתמודדות היום – יומית של המשפחות השכולות עם אובדנם".

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button