עיריית נשר השתתפה בתרגיל “מגן האש”

הבוקר השתתפו נציגים ממחלקות העירייה בתרגיל ארצי רחב היקף שדימה תרחיש של שריפות ענק בממספר מוקדים ובחן את שיתוף הפעולה בין צוותי החירום של העירייה לבין כוחות הביטחון וההצלה

עיריית נשר לקחה השבוע חלק חשוב בתרגיל החירום הארצי "מגן האש". תרגיל החירום הארצי דימה תרחיש של שריפות ענק שפוגעות בחורש טבעי ובמבני ציבור, ובחן את שיתוף הפעולה בין כלל הגורמים, הרשויות המקומיות וכוחות הביטחון וההצלה השונים בכל הנוגע לטיפול בדליקות ולפינוי תושבים מאזורים נפגעי שריפות, פתיחת מרכזי פינוי וקליט לתושבים המפונים מבתיהם, פרסום מידע לציבור, תגבור המוקד העירוני וגיוס מתנדבים.

את התרגיל הוביל השר לביטחון פנים, ח"כ גלעד ארדן שביקר במסגרת התרגיל במוקד החירום העירוני של העירייה, שם גם קיים ישיבת תדרוך רבת משתתפים עם כלל הגורמים שלקחו חלק בתרגיל. מטעם עיריית נשר הובילו את התרגיל: ראש העיר, רועי לוי, מנכ"ל העירייה, צחי שומרוני, מנהל אגף שפ"ע ומ"מ ממונה החירום העירוני, מימון טובול, קב"ט העירייה, דוד אלימלך, ומנהל המוקד והפיקוח, יוסף צמרת, כשלצידם מנהלי מכלולי החירום השונים בעירייה, ביניהם: איל לרמן – מנהל מכלול מידע לציבור, אופיר אבוחצירה – מנהל מכלול אוכלוסייה, אלי ממן – ממונה פס"ח, ויורי פבלובסקי – ממכלול הנדסה.

בין התרחישים שתורגלו: שריפות בשטחים מיוערים בשכונות הסמוכות לפארק הכרמל ופינוי תושבים ונפגעים, דליקה גדולה באזור מתחם הקניות בשכונת תל-חנן ופינוי תושבים מסופרמרקט “רמי לוי” ומהמרכז הרפואי-סיעודי “בית בלב”.

ראש עיריית נשר, רועי לוי, סיכם ואמר: “בשל קרבתה של העיר לפארק הכרמל ולאזורי תעשייה במפרץ חיפה, שריפה היא אחד התרחישים והאיומים הממשיים ביותר שקיימים לגבי העיר נשר. לכן עלינו להיות מוכנים וערוכים לכך מבעוד מועד. התאום בין כלל הגורמים והמכלולים בשגרה חייב להגיע לדרגה הגבוהה ביותר האפשרית. הצלחה בשגרה תוביל אותנו בהכרח להצלחה בחירום”

עוד אמר לוי כי “קיימת חשיבות רבה לשיתוף הציבור במידע והידע שנצבר ע”י עובדי העירייה לאורך השנים. התרגילים המשותפים שמקיימים עיריית נשר, פיקוד העורף, היקל”ר, המשטרה, מד”א ושירותי הכבאות וההצלה, וההיערכות לכלל התרחישים, בדגש על תרחיש זה של שריפה, חשובים מאוד ומסייעים למוכנות לשעת חירום של כלל הגופים וכמובן שלנו כעירייה. ככל שנתרגל יותר נהיה מוכנים וערוכים יותר”.

 

צילום: עיריית נשר

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות
  Close
  Close