קבלו ביטול: מי נאלצה לבטל את השתתפותה באירוע בחירות של שושי כידור בכפר יונה, לאחר שהתברר שהיא לוקחת חלק בכך בניגוד לחוק?

המעורבות במערכות הבחירות המקומיות מביאה איתה הרבה אמוציות ורבים לקחת חלק פעיל במטות הבחירות ובמערכות הבחירות של מועמדים בכל הערים והישובים. מעורבות שכזו היא מבורכת מבחינת מערכת הדמוקרטיה בישראל, היא מראה אכפתיות ורצון לקחת חלק באחד מהליכי הדמוקרטיה החשובים. אולם בעוד מעורבות של כל אזרח ואזרח במערכת הזאת היא דבר שמתקבל בברכה, יש גורמים ואנשים שעל פי חוק הבחירות – מעורבות פוליטית שלהם לא מתקבלת בברכה ויתרה מכך – עוברת על חוק הבחירות והחוקים המותרים. כך למשל, קבע המחוקק כי עובדי ציבור המשמשים בתפקידי ציבור, בעיקר אלו המשמשים כעובדי ציבור במערכות הנמצאות בישובים ומחזיקים בתפקידים המשפיעים, אסורה עליהם השתתפות פוליטית כלשהי. את זה משננים היטב לעובדי הציבור בעיקר הבכירים, ואת זה יודעים ומכירים היטב המתמודדים – בעיקר אלו שזו לא הפעם הראשונה בה הם לוקחים חלק במערכות הבחירות. וכך, המועמדת לראשות העיר כפר יונה, שושי כחלון-כידור, שזו לה מערכת הבחירות השנייה, יזמה מפגש בחירות בנושא החינוך. מדובר בנושא חשוב ובראש סולם השיח בכל ישוב ובטח בכל מערכת בחירות.

מפגש החינוך שאמור להתקיים בביתה של כידור עצמה בכפר יונה. במפגש אמורים לשאת דברים שני אנשי חינוך פעילים לשעבר, והנואמת המרכזית בין היתר היא מנהלת אגף החינוך בעמק חפר השכנה, כרמית סמוראי ברגמן. למי שהשם מוכר לו, הגברת סמוראי ברגמן הייתה מנהלת בית ספר "הדר" בכפר יונה ושם היא התוודעה לכידור שהייתה יו"רית ועד ההורים. סמוראי ברגמן היא אגב כלל לא תושבת כפר יונה, היא תושבת בית יצחק.

וכך, הגברת במוראי ברגמן מעטרת את ההזמנה לכנס החינוך של שושי כחלון-כידור.

הבעיה: גם מהגברת סמוראי ברגמן וגם הגברת כידור יודעות שבכך הן עוברות על אחד מחוקי הבחירות – האוסר השתתפות ופעילות של עובד ציבור, בטח שבדרג כזה, באירועי בחירות או פעילות של בחירות.

מערת "ניוזים השרון" פנתה לתגובה של הגברת כרמית סמוראי ושל הגברת שושי כחלון-כידור. הן לא הגיבו.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות