האם בקהילה הרפורמית שדוגלת בחופש המחשבה, תחקרו את כל חבריה בכפר יונה כדי לגלות מי מתוח ביקורת על התנהלותה של שושי כחלון-כידור?

סערה גדולה בעקבות הכתבה של "ניוזים השרון" לגבי טענות של כמה מחברי הקהילה הרפורמית בכפר יונה ותושבים חילוניים לגבי העובדה שהמועמדת לראשות העיר, שושי כחלון-כידור, שמיצבה את עצמה בעבר כנציגת הרוח הרפורמית והחילונית בעיר, ויצאה לא פעם נגד המוסדות החרדיים, מקיפה את עצמה בגורמים חרדיים ודתיים מובהקים ואף שוקלת להציב אותם ברשימתה למועצה – רשימה שהיא עדיין לא הציגה. מערכת "ניוזים השרון" פנתה לתגובתה של הגברת כחלון-כידור, תגובה שהועברה והתפרסמה במלואה. בערב החג, פנתה למערכת "ניוזים השרון" הגברת יולי גורן, שהציגה את עצמה כדוברת הקהילה הרפורמית הארצית. הגברת גורן טוענת כי הכתבה היא מופרכת ושקרית. לדבריה, אין טענות של הקהילה הרפורמית בעיר כפר יונה כנגד כחלון-כידור. את טענתה זו ביססה הגברת גורן בכך שאמרה: "אבקש לדעת במיידי מי דיבר עם 'עיתונכם', שכן מבירור שערכתי עם ראשי הקהילה בכפר יונה, איש לא דיבר איתך". כשמערכת "ניוזים השרון" חידדה ושאלה את הגברת גורן האם היא תחקרה ותשאלה את כל חברי הקהילה בכפר יונה כדי לגלות מי העז לדבר ולצאת נגד שושי כחלון-כידור, תשובתה הייתה: "אני אכן מכירה את תושבי הכפר המהווים את הקהילה בשמותיהם ודיברתי עם כולם". מדובר בקהילה שטוענת לחופש המחשבה, הביטוי וכל חופש אפשרי – ובערב ראש השנה חבריה קיבלו פניות, כך לפי יולי גורן, שתבעה מהם לדעת מי דיבר ומתח ביקורת על שושי כחלון-כידור. חופש ביטוי? אתם תשפטו...

הגברת גורן ציינה כי היא איננה מוסמכת לתת תגובה, אלא יו"ר הקהילה בעיר הגברת ישראלה רוזן היא זו שמוסמכת לתת תגובה.

אז אתם שואלים, למה הגברת גורן היא זו ששלחה תגובה למערכת ודרשה לדעת עם מי שוחחה המערכת? האם הגברת גורן מדבררת את הקהילה הרפורמית בעיר? לטענתה, היחידה שמוסמכת לכך היא ישראלה רוזן, אז בשם מי פנתה הגברת גורן למערכת "ניוזים השרון"? הצצה קצרה לדף הפייסבוק של הגברת גורן מגלה במי היא תומכת ופעילה מאוד לקידומו – רמז: לא מדובר באלברט טייב או אפי דרעי. לשאלה האם היא פעילה של שושי כחלון-כידור, הגברת גורן ענתה: "איני חלק מצוות מערכת הבחירות של שוש כידור, אם כי אני תומכת בה באופן אישי, כמו כל אזרח במדינה, הבוחר את ראש העיר הראוי לדעתו ב-30.10".

ישראלה רוזן מצידה מסרה תגובה זו לגבי הכתבה: "כל ניסיון לגרור את פועלה של קהילת 'על כנפי יונה' אל מערכת הבחירות המקומית על ידי פרסום שיקרי ומתחזה  -ידחה באופן חד משמעי. קהילת 'על כנפי יונה' פונה לכל תושב ותושבת בכפר יונה החפצים ביהדות שוויונית ופלורליסטית, ואחת היא לנו, כקהילה, מי העומד בראש העיר. זאת מבלי לפגוע בזכותם לתמוך ולבחור במועמד זה או אחר.  המתפללים והמתפללות המשתתפים בתפילות יום כיפור ובהקפות שמחת תורה, וחברי וועד הקהילה בכפר יונה ימשיכו לעבוד בשיתוף פעולה פורה עם העירייה, כפי שנעשה ב-5 השנים האחרונות".

 

למטה כמה מהפוסטים שהעלתה יולי גורן, דוברת הקהילה הרפורמית הארצית, תושבת כפר יונה בדף הפייסבוק שלה. האם ראשי הקהילה בעיר לא מצדדים בצד אחד?

  במי תומכת דוברת הקהילה הרפורמית הארצית, תושבת כפר יונה? תנחשו

  שאלנו את הגברת רוזן, אם לדבריה הקהילה בעיר לא תומכת באף מועמד, מדוע הגברת יולי גורן ששלחה תגובה בשמה בערב החג מקדמת באופן אישי את המועמדת שושי כחלון-כידור? האם הקהילה הרפורמית הדוגלת בחופש הבחירה והביטוי, דוגלת בתחקור חבריה כדי לגלות, בערב ראש השנה, מי "העז" לדבר עם מערכת "ניוזים השרון"? האם זה ברוח חופש הביטוי?

  להלן תשובתה של הגברת רוזן לשאלות אלו: "התנועה הרפורמית אינה תומכת באיש מהמתמודדים בבחירות לרשויות המקומיות  וגם לא בכפר יונה.. לא בוצע תחקיר או חקירה אישית היות והדברים פשוט מופרכים. חברי הוועד נשאלו בקבוצת הפייסבוק אם מי מיהם התראיין, התשובה הייתה באופן חד משמעי כי איש לא נשאל ולא התראיין בנושא. חברי הוועד המנהל לא מתראיינים באופן אישי על אף אחד מהמועמדים".

  נזכיר כי לפי יולי גורן, היא עצמה דיברה עם כל אחד ואחת מחברי הקהילה בערב החג ושאלה אותו אם שוחח עם מערכת "ניוזים השרון", בניגוד לתגובתה של ישראלה רוזן, שטוענת כי ראשי הקהילה נשאלו רק בקבוצת הפייסבוק בה הם חברים.

   

  לבסוף: הגברת ישראלה רוזן הציעה להגיש שאלה זהה לשלושת המועמדים לראשות העיר כפר יונה: מי מכם יהיה מוכן להקצות שטח ו/או מבנה לטובת הקהילה הרפורמית בעיר?

  מערכת "ניוזים השרון" תפנה לכל אחד מהמתמודדים ותחזור עם תשובות בכתבת המשך.

   

   

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות