קנס כספי כבד הוטל על מכון הרישוי "אמיתי" בנתניה. הסיבה: חשף הציבור לזיהום אוויר. איך?

המשרד להגנת הסביבה הטיל לראשונה עיצום כספי מכוח חוק אוויר נקי בסך 135,480 שקל על מכון רישוי "אמיתי" בנתניה, בשל אי קיום חובת כיול כנדרש בנוהל בדיקת זיהום אוויר מרכב במכוני רישוי. יודגש, כי אי ביצוע כיול כנדרש בהוראות הנוהל עלול לחשוף את הציבור לזיהום אוויר, שכן כלי רכב מזהמים עלולים שלא להתגלות ככאלה במסגרת בדיקת הרישוי השנתית.  

לאחר הטלת העיצום על-ידי סמנכ"ל בכיר פיקוח ואכיפה במשרד להגנת הסביבה, יצחק בן דוד, הגיש מכון הרישוי עתירה מנהלית כנגד המשרד לביהמ"ש לעניינים מנהליים בירושלים (מחוזי). במסגרת דיון שהתנהל בבית המשפט בשבוע שעבר חזרה בה העותרת מן העתירה בהמלצת השופטת, דנה כהן-לקח. את המשרד להגנת הסביבה ייצגה הפרקליטות בהליך המשפטי.

יצוין, כי סכום העיצום המקורי היה 226,500 שקל, ובוצעה הפחתה בהתאם לתקנות ההפחתה, כך שהמכון הפקיד לבסוף סכום עיצום כספי בסך 135,840 שקל.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות