כדאי להכיר: עמית צור, בחורה בת 23 שלא מוכנה להישאר אדישה

בימים האחרונים אי אפשר היה להישאר אדישים לסטטוס בפייסבוק של עמית צור, בחורה בת 23 מרמת השרון, שקוראת לצעירים להצטרף לקבוצה חזקה שתפעל ביחד למען צעירים תושבי העיר בגילאי 15-30. הסטטוס פורסם לראשונה בפייסבוק לפני כשבוע ובינתיים צבר מאות לייקים ושותף עשרות פעמים בפרופילים אישיים ובקבוצות של רמת השרון. בנוסף הסטטוס הגיע גם לזירות חברתיות נוספות, וואטסאפ ואינסטגרם, ועורר סביבו באזז גדול. לפני כחודשיים עמית חזרה מטיול גדול של "אחרי צבא" בדרום-מרכז אמריקה שנמשך 7 חודשים. הנחיתה והחזרה לשגרה עבורה היו אירוע די פשוט, בעיקר לאור החזרה המהירה שלה לעולם העבודה. בתפקידה משמשת עמית כמנהלת משרד ומשאבי אנוש בחברת סטארטאפ כבר מעל שנתיים. החזרה לעבודה הביאה איתה תחושות של יציבות ואיזון, אבל ביחד איתם גם הגיעה תחושה מוזרה שריחפה מעל, של משהו לא פתור, קול פנימי כזה שאומר לך שאפשר יותר. אחרי כמה ימים של התלבטויות התחושות האלה הן שהובילו אותה להחליט שהיא רוצה לעשות משהו משמעותי ולקחת אחריות על העיר שלה. עמית גדלה בבית לשני הורים אנשי חינוך- גלית צור, מורה בחט"ב בעיר ואייל צור, שופט כדורגל בינלאומי ומורה לחינוך גופני. כיאה לאנשי חינוך הערכים המרכזיים שהושרשו בבית היו התנדבות, מעורבות, מנהיגות ועשייה חברתית. בתוך עולם ערכים כזה, מצאה את עצמה עמית כבר בגיל 15 לוקחת חלק במסגרות מנהיגות שונות וביניהן מועצות נוער. במשך שנתיים כיהנה כיו"ר מועצת הנוער ברמת השרון וכמזכ"ל מועצת התלמידים והנוער הארצית. במסגרת תפקידיה ייצגה את הנוער בפורומים שונים של משרד החינוך ובישיבות בכנסת. במקביל עמית נבחרה לארגוןLEAD , ארגון שמטרתו פיתוח מנהיגות צעירה,ובמסגרתו הקימה פרויקט להעלאת הדימוי העצמי של נערות בסיכון. בנוסף במשך 3 שנים עבדה במשרד פרסום בשם TEENK, כאשר במסגרת תפקידה יצרה תוכן שיווקי ברשתות חברתיות לבני נוער.  
Tags

כבר מילדות חלמה להיות חברת כנסת ולכן באופן טבעי התבקש שהצעד הבא יהיה השתתפות בבחירות המקומיות, מתוך הבנה שהדרך לשנות דברים היא בעיקרה דרך הפוליטיקה, עולם שיכול להיתפס לפעמים כעולם מלוכלך אך בסופו של דבר רק דרכו ניתן לעשות דברים גדולים באמת. בשל גילה הצעיר עמית מובילה אג’נדה צעירה, חדשנית ויצירתית. באוקטובר הקרוב יתקיימו בחירות מקומיות בכל הערים בארץ. עמית היא חלק מהנבחרת של רמי בר-לב, מועמד שרץ לראשות העיר ברמת השרון. רמי הינו הבעלים של חברת “הנריס”, אדם בעל ניסיון צבאי עשיר, אל”מ שתפקידו כיום הינו ראש מטה מחוז דן בפיקוד העורף. בנוסף רמי הקים ביחד עם אשתו את “הבית הקטן”, מוסד חינוכי לגיל הרך ברמת השרון והוביל פרויקטים חינוכיים נוספים בעיר. לעמית מובטח מקום גבוה וריאלי ברשימה של רמי בל-לב, מתוך תפיסה אמיתית של כלל המטה כי הצעירים הם דור העתיד שלנו, לא רק כמשפט פופוליסטי ונדוש אלא משפט שיש לתת לו בסיס של אחיזה בקרקע. השאיפה היא שעמית בתור חברת מועצת עיר תקדם את ההתעסקות בנוער ובצעירים בעיר ותדאג כי הם יהיו בראש סדר העדיפויות של מקבלי ההחלטות וקביעת המדיניות. עמית מביאה איתה רוח של שינוי, יצירתיות ועשייה. הרעיון העיקרי שלה הוא להביא פוליטיקה אחרת, פוליטיקה שמתבטאת במעשים ולא בססמאות ריקות מתוכן. תפיסת העולם שלה היא שיש לעשות דברים בשביל אוכלוסיית הצעירים והנוער כבר בחודשיים הקרובים, לפני הבחירות ולא רק להבטיח הבטחות ליום שאחרי. המסר העיקרי הוא שזהו הזמן האידיאלי והדרך האפקטיבית ביותר להוכיח שיש מקום לצעירים שרוצים להוביל לשינוי אמיתי בחברה הישראלית. בימים אלה מתגבשת קבוצת צעירים בהתנדבות סביב הרעיונות האלה ומוכיחה שהצעירים של היום לא נשארים אדישים ופועלים למען דברים שחשובים להם. עמית קוראת לצעירי העיר לגלות מעורבות, לקחת אחריות על הסביבה שלהם והעיר שלהם ולהצטרף אליה.

מגשימה חלום. צור. אלבום פרטי
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות
Close
Close