בא לעבוד בשבילכם: רפי סער השיק את המטה שלו בהצגת תכנית פעולה מנצחת

https://youtu.be/aObD51_upWo
בשני בערב פתח רפי סער את המטה שלו באופן רשמי. באירוע שמשך אליו מאות תושבים שבאו להביע את תמיכתם בדרכו, חשף סער את תכנית העבודה המלאה שלו לעתיד כפר סבא. סער מציג בתכנית ניסיון מוניציפאלי מעשי רחב והבנה עמוקה של העיר וצרכי כלל התושבים בה. רפי פתח את הכנס בהצהרה "אני אחזיר את האמון של התושבים בקהילה, את האמון של התושבים בהנהגה המקומית. אמון שנשחק ונשבר מצד מי שמבקשים היום לשמר את השפעתם השלילית אצל מועמדים אחרים". בכנס הוצגה וחולקה תכנית העבודה המלאה שלו לעיר כפר סבא ובכך, הופך סער למועמד הראשון שהציג את התכנית לתושבי העיר בכל תחומי החיים – חינוך וחינוך משלים, תחבורה, תרבות ופנאי, זוגות צעירים, תושבים וותיקים, ספורט, איכות הסביבה, ביטחון אישי, פיתוח העיר, קהילה ועוד. תכנית העבודה שמותאמת לצרכי כפר סבא 2030 - גובשה בקפדנות ועם התייעצות וליווי של תושבים מכל שכונות העיר, גורמי מקצוע וראשי רשויות. התכנית המפורטת מציגה יעדים ומטרות ברורות בכל אחת מאורחות החיים העירוניים כאשר בחזונו של רפי סער התושבים ורווחתם נמצאים במרכז. סער התייחס בכנס לשכונות העיר השונות "השכונות הן קהילות אשר שונות זו מזו. אני מאמין בשותפות שמתבססת על אחריות ומתן כלים, בכוונתי לאמץ את המודלים המתקדמים המעניקים יכולת ניהול עצמית מסוימת לקהילות, חופש בחירה, יצירת מגוון ושותפות אמתית בעיצוב החיים הקהילתיים" והמשיך "להיות ראש עיר זה לא תואר, זה לא כבוד זה לקחת אחריות. אחריות על העתיד שלנו ועל עתיד הילדים שלנו, אחריות על הכסף שלנו, אחריות על איכות החיים שלנו ועל השקעה וקידום כל תחומי החיים". בנאומו התייחס לסער לכך שבתקופה הקרובה התכנית תופץ ותגיע לכל תושבי כפר סבא " תכנית העבודה לא מסתיימת בחוברת זו, יש עוד נושאים רבים שדורשים התייחסות ומענה. אני פוגש מנהיגות ומנהיגים בכל יום, אני פוגש את המורות והמורים, המנהלות והמנהלים, את ראשי הנהגות ההורים, את המתנדבות והמתנדבים, וועדי סוחרים, וועדי בתים וועדי שכונות- את המרקם המדהים של העיר כפר סבא. אני מזמין את כולם לקחת חלק בהמשך בניית התוכנית למען העיר של כולנו. הצטרפו לשיח, הצטרפו לשינוי,הצטרפו לדרך החדשה של כפר-סבא". בחוברת מוצג הניסיון המוניציפאלי הרחב של סער כקלף מנצח אשר בעזרתו, יכול רפי להבטיח בפה מלא כי יוכל לעשות שינוי ולקחת את העיר קדימה. ומה בתכנית? בתחום החינוך סער מציג פתרונות ותפיסה חדשנית המבקשת להכין את ילדי העיר לאתגרי המאה ה-21 תוך השקעה בסביבת הלימודים, הצוותים החינוכיים, תכניות לימוד מתקדמות, תגבור לתלמידים מתקשים והעמקת הקשר בין ההורים למערכת באופן מבוקר.

עיקרי התכנית: 

*בתחום החינוך הבלתי פורמלי סער דוגל בתפיסה כי חינוך טוב לא נגמר בכיתה ולכן תכנית העבודה מדברת הרבה על השקעה בפעילויות העשרה במימון העירייה מחוץ לכותלי בתי הספר, בתחום זה תוכלו למצוא גם תכניות להרחבת ההשקעה בתנועות הנוער ובספורט כחלק בלתי נפרד מהחינוך המשלים.

*בתחום התחבורה והחנייה סער מתחייב כי בכוונתו לחלץ את כפר סבא מהפקקים על ידי גיבוש תכנית אסטרטגית ושורה של פעולות, ביניהן: הגדלת מספר מקומות החנייה, קביעת מדיניות עירונית המתייחסת לעומסים בדרכים ובחניות, קידום כבישים 541 ו – 551 , מחלוף צומת 'עליה', קידום תכנון מחלף בצומת 'קניאל' ועוד.

*בשירות ובניהול– בכוונתו של סער לייעל את פעילות אגפי העירייה על ידי שורה של פעולות פשוטות ולהקים נקודות שירות ברחבי העיר שיחסכו היגררות לבניין העירייה.

*בתחום פיתוח העיר ושדרוג תשתיות מתייחס סער לרחוב ויצמן, לתכנית מתאר חדשה שתתואם לצרכי כפר סבא ותופקד רק אחרי תהליך שיתוף ציבור, להתחדשות עירונית, תמ"א 38, הקמת פארקים, שדרוג גינות קיימות ויצירת תכנית אב אדריכלית להצבת ריהוט רחוב חדש שיהפוך את העיר ליפה ונעימה יותר.

*בנושא השכונות הוותיקות מסביר סער כי נידרש להשקעות ממקורות עצמאיים על מנת לשדרג תשתיות ולהתאים את התשתיות למה שנדרש מעיר מתקדמת ומובילה במאה ה – 21. "זו חובתנו, אנחנו לא עושים טובה לאף תושב". הוא אמר בכנס.

*בתחום התעסוקה סער מבהיר כי תמהיל המגורים בכפר סבא מול תמהיל התעסוקה חייב להשתנות. לדבריו, כדי שכפר סבא תשגשג היא חייבת עוגנים כלכלים ולכן בכוונתו להקים בעיר מתחמי היי-טק וחממות טכנולוגיות שיצרו בעיר אלפי מקומות עבודה חדשניים.

*בתכנית ניתן למצוא גם תכניות בתחום פתרונות לדיור בר השגה לצעירי העיר, ניידת שירות שתגיע עד הבית לוותיקי העיר שלנו, תכנית תרבות חינמית קבועה בשכונות, שיקום מבנים היסטוריים כמו קולנוע "חן" וקולנוע "עמל, הקמת ארגון גג לכל הגופים המתנדבים בעיר ועוד .

 

 

 

 

  מציג את המטה שלו. רפי סער. אלבום פרטי
  מציג את המטה שלו. רפי סער. אלבום פרטי
  מציג את המטה שלו. רפי סער. אלבום פרטי
  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות