הצל: "מה השלב הבא? טקס זיכרון משותף לנאצים ולניצולי השואה?"

טקס הזיכרון האלטרנטיבי מעורר בכל שנה מחדש זעם בקרב הימין בישראל שקורא לבטלו. השנה הקריאות גברו ושר הביטחון, אביגדור ליברמן אף הורה לא להכניס למדינה את המשתתפים מהצד הפלשתיני. הערב נעמדו מאות מפגינים אל מול טקס הזיכרון האלטרנטיבי בגני יהושע שבו ערכו יחד משפחות ישראליות ומשפחות פלשתיניות טקס לזכר הנופלים משני הצדדים. המפגינים שהגיעו מתנועות כגון: 'ציונות בנחישות' בראשות רן כרמי בוזגלו, 'לא סותמים לימין את הפה' ויואב אליאסי 'הצל' הניפו דגלים, הדליקו נרות, קראו מוות למחבלים, שרפו את דגל פלשתין ומחו כנגד הטקס המקיים בסמוך כשהם רחוקים כמה מאות מטרים מהכניסה, תחומים בגדרות אותן פרשה המשטרה באזור.    

רן כרמי בוזגלו בנאום בהפגנה: דגל ישראל נמצא כאן בשפע, שם בפנים לא תמצאו את הדגל הזה, כי שם אין למדינת ישראל שום קשר, מה שקורה שם הוא שימוש ציני בזכר בנינו ובנותינו שנפלו על הגנת המולדת. ליבי ליבי עם אותן משפחות שכולות שמשחקות לידיהם של אותם גורמים חתרניים שאינם מעוניינים שמדינת ישראל תמשיך להיות כאן. הדגל הזה מפחיד את האספסוף והנהנתנים שהולכים לטקס.

יואב אליאסי, הצל, בתגובה לניוזים:  אני לא מפגין, אני מזדהה עם הנופלים, לא באתי לצעוק ולקלל, באתי בא להדליק נר ולהגיד יזכור, זה הכל. הטקס הזה הוא אחד הביזיונות הכי גדולים שהיו בתולדות המדינה, מי שמע על טקס כזה בעולם? מה השלב הבא? טקס זיכרון משותף לנאצים ולניצולי השואה? לאיפה עוד זה יכול להגיע?

 

שורפים את דגל פלשתין. אלבום פרטי
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות