תגידו מזל טוב! רות דיין חוגגת 101 שנה. יעל חולדאי מובילה קריאה: "לתת לרות פרס ישראל על מפעל חיים"

  תגידו מזל טוב: רות דיין חוגגת היום יום הולדת 101, כשהיא צלולה, בריאה ונמרצת. דיין אמרה היום: "אני נמנעת מלדבר על פוליטיקה כי זה לא מעניין אותי, אבל ממרום שנותיי אני אומרת: יש לנו ארץ מדהימה ואין כמותה!". דיין, ילידת העיר חיפה, הייתה הבכורה מבין שתי בנות. אחותה ראומה, הייתה נשואה לנשיא המדינה עזר וייצמן. רות דיין הייתה נשואה למשה דיין במשך 37 שנה (התגרשה ממנו ב-1972). היא אמם של יעל דיין, אסי דיין ז"ל ואודי דיין ז"ל שהלך לעולמו לפני מספר חודשים.

דיין רשמה מפעל חיים מרשים מאוד למען החברה, למען העולים כבר משנות החמישים כשהקימה את "משכית", שהעסיקה עולים במשלוח ידם בו התמחו, והיא ממקימי חוג הידידים של בית החולים "שיבא תל השומר" והיא ממקימי וראייטי.

יעל חולדאי, רעייתו של ראש העיר רון חולדאי, יצאה הבוקר בקריאה להעניק לדיין את פרס ישראל בחגיגות ה-70 למדינה: "מה שדיין עשתה למען העולים, החלשים וכל שכבות ומגזרי האוכלוסייה, לא רבים עשו. זה מדהים בעיניי שעד היום לא מצאו לנכון להעניק לאישה המופלאה הזאת את הפרס", אמרה חולדאי.

דיין שעלתה לשידור בתכניתו של רזי ברקאי בגל"צ "מה בוער" אמרה: "אותי לא מעניין אם אקבל או לא את הפרס. זה מעולם לא היה חסר לי".

 

צילום: פייסבוק מתוך "שיחת נפש"

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות