הפגנה נגד המסתננים בת”א: המשטרה עצרה גולשים שאיימו להגיע חמושים בפוסטים ברשת. מאות מפגינים בשעה זו

המשטרה עכבה לחקירה שני חשודים שאיימו לפגוע הערב במפגינים, במהלך ההפגנה על המסתננים, לאחר פרסום פוסט בפייסבוק, אחד מהחשודים אף היה חמוש. בינתיים במתחם התחנה המרכזית מאות הגיעו להפגין לטובת גירוש המסתננים

 

כחלק מהערכות משטרת ישראל לקראת ההפגנה שנערכת הערב בתל אביב,  בנושא גירוש אוכלוסיית הזרים, איתרה המשטרה “פוסט” חריג בפייסבוק שקורא להפר את הסדר הציבורי ולגרום מהומות. הפוסט גרר בצידו תגובות מאיימות לכאורה ואף אחד המגיבים הוסיף בדבריו – “אני חמוש”.

משטרת ישראל מייד איתרה את החשודים, עיכבה אותם לחקירה ובסיומה אף החרימה לאחד החשודים את נשקו האישי.

מהמשטרה נמסר: “אנו נאפשר לכל אזרח את חופש הביטוי והמחאה, יחד עם זאת נפעל ביד קשה כנגד עבריינים המבקשים לפגוע בשלום הציבור ובביטחונו”.

בינתיים הערב, במתחם התחנה המרכזית מאות מפגינים בקריאה: “להעיף את המסתננים והקרן החדשה מדרום תל אביב: ישראל חייבת לנצח – את המסתננים יש לגרש לאלתר”.

מאות מפגינים יחד עם עשרות רבות של  פעילי תנועת “אם תרצו” ותושבי דרום תל אביב הגיעו הערב למפגן של המחנה הלאומי, שהתקיים באזור מתחם התחנה המרכזית הישנה בתל אביב, בדרישה לסלק את המסתננים הבלתי חוקים מדרום תל אביב.

מפגן הכוח, אליו יצטרפו כל מפלגות המחנה הלאומי, תמך וחיזק את מדיניות הממשלה עם התקרבות תאריך היעד לסילוקם של המסתננים מהארץ.

הפוסטים המאיימים על פיהם המשטרה ערכה מעצרים לפני ההפגנה נגד המסתננים. צילום: דוברות המשטרה

ראש אגף מדיניות בתנועת “אם תרצו”, אלון שוורצר, שתנועתו הייתה בין המובילות של מחאת המחנה הלאומי בעד גירוש מסתננים אמר בהפגנה: “היום הוכח פעם נוספת מי פועל  בעד תושבי דרום תל אביב ומי פועל נגד מדינת ישראל. הגיע הזמן שאנשי הקרן החדשה ועוזריהם, יפסיקו להטריד יחד עם אלפי המסתננים את החברה הישראלית ואת תושבי דרום תל אביב בפרט. מי שעושה השוואה בין החברה הישראלית לגרמניה הנאצית לוקח חלק בקמפיין נגד מדינת ישראל. נבחרי הציבור חייבים לפועל בצורה חד משמעית נגד הקרן הזרה שחותרת תחת מדינת ישראל.”

שוורצר הדגיש כי: “זה הזמן לעמוד על שלנו ולדרוש לא רק מדינה יהודית ודמוקרטית אלא מדינת חוק טובה ומתוקנת. ישראל חייבת לנצח. את המסתננים יש לגרש לאלתר.”

צילום ההפגנה: תום ניסני

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות
Close
Close