סכנת כלבת: להקות תנים פושטות על השכונות הצפוניות של תל אביב

https://www.youtube.com/watch?v=3Adcpm9j2po&feature=youtu.be
תושבים בשכונות הצפוניות של תל אביב נכנסו למצוקה ממשית בשבועות האחרונים עקב פלישה של להקות תנים המסתובבים בלילות ברחבי השכונות ומפרים את השקט ביללות קולניות. הראשון שלקח יוזמה והעלה פוסט בנידון הוא גבי שמעיה, המתחרה על מקום במועצת העיר בסיעת מרצ בבחירות הקרובות, שכתב בשישי האחרון על הגעת התנים לשכונת ל' בצפון תל אביב ועל אזלת ידה של העירייה בטיפול בתנים שייתכן ונגועים במחלת הכלבת. הפוסט זכה לתגובות רבות שתמכו בקריאתו של שמעיה והיו גם שהתנגדו וכתבו כי אין חשש לכלבת בתל אביב מאחר והתנים מחוסנים על ידי הווטרינר העירוני.  הדברים הנ"ל לא הרגיעו את התושבים החרדים וקבוצות הווטסאפ השכונתיות גועשות בנידון. וכך כתב שמעיה בפוסט: התנים הגיעו לשכונת למד (התמונה להמחשה בלבד, אך אל דאגה יש גם תמונות של התנים בלמד) ומה עיריית תל אביב יפו עושה? לא הרבה למעט התשובה שהנושא ידוע! תנים = הפצת מחלת הכלבת ! לדברי תושבים רבים משכונת למד, התנים מסתובבים באופן חופשי בתוך השכונה, בפחי הזבל וברחובות. אם בעבר שמענו שהם בשדות מסביב, היום אנו יודעים בוודאות שהם בתוך השכונות הבנויות, היום זו שכונת למד, מחר זה כוכב הצפון ובהמשך מרכז תל אביב, סביר להניח שרק אז בעיריית תל אביב יפו יבינו שהגיע הזמן לעשות משהו. למה בדיוק העירייה מחכה ? להתפרצות מגיפת הכלב, לתקיפה של אחד מהתושבים ? תושבים רבים פנו לעירייה ואינם זוכים למענה אמיתי.

גבי, שלום, אשמח לקבל תגובה לפוסט שהעלית, למה אתה לא מפנה את הבעיה לחברי מרצ במועצת העיר מאחר והם בקואליציה?

אם קראת את הפוסט שלי, אז בטח ראית שגם מיטל להבי יו"ר מרצ מתוייגת. דרך אגב, מר"צ הם לא הכתובת בעיריית תל אביב.

מה תבקש שייעשה בנידון?

שם לב, אני לא מבקש להשמיד את התנים, אני מבקש לטפל בבעיה ולהרגיע את התושבים שנמצאים בהיסטריה רצינית. ואין לזה כל קשר לעובדת היותי מועמד מר"צ למועצה. אפשר לציין בנוסף, שיש הרבה דרכים הומניות לטפל בבעיה, אפשר להרדים את החיות, לבדוק את בריאותן ולהעביר אותן למקומות מחיה המתאימים להם. אני לא מבקש להרעיל אותם או להרוג אותם, בסה"כ שהעירייה או רשות הטבע על פי בקשת העירייה ידאגו להעביר אותם למקום בטוח להם ולנו.

 איל לבנון , חבר ועד שכונת למד ויו"ר הנהגת ההורים בבי"ס ארן, מרגישים במצוקה? 

התנים נצפים בשכונת למד במרחבים הציבוריים ובחצרות הבתים החל משעות הערב המוקדמות ועד שעות הבוקר כולל גם בשעות בהם יש כבר אור בחוץ. הם מסתובבים בלהקות וביחידים. המצב הביא לכך שהגינות מתרוקנות עם רדת החשכה וילדים ונוער מפחדים להסתובב לבד. וירידה עם בעלי החיים הביתיים הופכת למבצע של ממש בשבועות האחרונים עם התגברות התופעה יללות התנים מונעות שינה לכל אורך הלילה. ידוע לנו שמספיק תן אחד חולה כדי שהחיסון הסטטיסטי שניתן לתנים לא יהיה שווה כלום. פניה לרשויות הולידה עד היום רק הנחיות לא מספקות ללא שום פעולה אחרת של הרשויות. התנים נצפים בכמויות שלא נראו בעבר.

 

 

 

תנים בשכונת ל' בתל אביב. צילום: ווטסאפ שיכון ל'
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות