אימה: חוויה לא יומיומית שמשאירה טעם מר ודוחה

יניב מורוזובסקי, איש התקשורת ושדר הרדיו, נסע ברכבת שמגיעה מחיפה למודיעין וליד נתניה קרה לו מקרה מעניין שבעטיו החליט שהוא יורד מהרכבת בתחנה הראשונה בתל אביב שם חיכה לרכבת הבאה על מנת שהמצב לא יחמיר יותר מבחינתו ואז התיישב וכתב פוסט זועם אך שנון ביותר. חמש בערב, שעת עומס, נוסע ברכבת ישראל. לידי צעיר שתופס את כל רביעיית המושבים, שם רגליים על הספסל ממול, שומע פסיי-טראנס ועומר אדם בפול ווליום מהספיקר של הנייד, ושם קצוץ על כל מי שיושב סביבו. מסביב: עשרות יושבי הקרון, שמבינים שאם חלילה יעזו להעיר לו, יש מצב שיהיו חלק ממופע אלים ומסוכן. אז כל אחד מתכנס בעצמו, עושה עצמו לא שומע, לא רואה, לא מעז לומר מילה. והעלבון הזה חודר לעצמות. עשרות אנשים, חלקם חצו את העשור השישי לחייהם, יושבים בקרון כקהל שבוי ומפחדים. פשוט מפחדים. למי ששואל - הפקח עבר פעמיים, קרא לו "אחי", ביקש בנימוס שינמיך ויוריד רגליים והמשיך בדרכו. הצעיר קילל וחזר לסורו עוד לפני שהפקח עזב את הקרון. והאמת? אין בי כעס על הפקח הזה, כנראה שגם הוא לא רצה לקחת סיכון, אולי הצעיר הזה מחזיק סכין בכיס? והרי אף אחד בקרון לא מתלונן, אז למה להכניס ראש בריא למיטה חולה? זהו, אין פואנטה, סתם עוד חוויה יומיומית שהשאירה טעם חמוץ.

יניב, הקש ששבר את גב הגמל?

זו לא הפעם הראשונה שזה קורה לי אלא שהפעם זה היה נורא.

ואין כעס על יושבי הרכבת או הפקחים?

לא. ממש לא. אני הייתי נוהג בדיוק כמו הפקחים, לא הייתי מסכן את החיים שלי. אין משטרה ברכבת ואם היה אולי זה היה נגמר אחרת. לא מגיע לפקח לספוג את האשמה, צריך אבטחת משטרה ברכבת כי לפקח אין כח רשמי ואם מישהו ייעלב או יתחיל לפגוע אין לו מה לעשות. הפיתרון הוא או משטרה או אבטחה סמויה כמו שעשו ברשויות המקומיות עם השיטור המשולב וגם בחופים, איפה שהיה בלגן ובעיות מהסוג הזה. יכול להיות שרכבת ישראל יחד עם משרד התחבורה יקימו כח שיטור שייתן מענה לזה. אפשר וחשוב מאוד למגר את התופעה הזאת.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות