צפו: מחאת המשפחות השכולות מול הקריה בתל אביב: “חיילי ילדנו לא הפקר”

יממה לאחר נפילתו של לוחם סיירת גולני עמית בן יגאל הגיעו הבוקר אנשי פורום "בוחרים בחיים" לקריה בתל אביב כדי למחות על אוזלת היד הממשלתית

משפחות שכולות מפורום "בוחרים בחיים", יחד עם פורום "אמהות למען לוחמים ותנועת "אם תרצו" קיימו היום (ד') מחאה מול בסיס הקרייה בת"א נגד אוזלת ידם של הממשלה ומערכת המשפט שלא נלחמות מספיק בארגוני הטרור דבר שהוביל לנפילתו אמש של לוחם גולני עמית בן יגאל ז"ל. המפגינים החזיקו בידיהם אבנים וצבעו את ידיהם בצבע אדום כמו דם וזאת כדי לתת דגש עד כמה זריקת אבן היא מעשה טרור לכל דבר. במחאה דרשו המפגינים להגביר את הענישה כנגד מחבלים, לפעול לגרש אותם ואת משפחותיהם ואף להטיל עליהם עונשי מוות.
בין המשפחות השכולות שנכחו: בועז קוקיא אביו של החייל רון ז"ל שנרצח בפיגוע בערד, מירב והרצל חג'אג' הוריה של סגן שיר שנרצחה בפיגוע בארמון הנציב, ולדימיר לוברסקי אביו של רונן ז"ל לוחם דובדבן שנהרג מזריקת אבן ברמאללה ועוד.
ולדימיר לוברסקי אשר השתתף במחאה התייחס לנפילתו של חייל גולני מפגיעת אבן אמש: "התחושות הן קשות ומחזירות אותנו למקרה הנוראי בו רונן נפל בנסיבות דומות. הכאב על אובדן בן הוא עצום. ממה שהבנתי עמית בן יגאל היה חייל המסור לעמו ולמולדתו ואף התנדב לשירות קרבי". לדברי לוברסקי: "עם הקמת הממשלה החדשה, אסור בתכלית האיסור לתת לטרור להרים ראש. על כל מחבל פוטנציאלי לדעת כי כל מעשה טרור יגרום להרס ביתו המיידי, גירוש משפחתו והטלת עונש מוות עליו. שונאי ישראל צריכים לדעת – לפגוע בנו זה לא משתלם ולא כלכלי. חייבים לשנות את המשוואה".
מתן פלג יו"ר תנועת "אם תרצו" אמר: "הזעקה שלנו היא מול ראשי הצבא ומקבלי החלטות כדי שידאגו ששופטי בג"ץ יפסיקו לנהל לנו את מדיניות המלחמה בטרור.
כבר לפני יותר משנתיים ניסתה הכנסת להחמיר את החוק נגד מיידי האבנים ובית המשפט העליון לא נתן. המחיר שאנחנו משלמים פשוט גדול מדי. יש טרור צבאי ויש טרור משפטי והגיע הזמן ששניהם יעברו מן העולם."
נאווה כהן מפורום אמהות למען לוחמים הוסיפה:"פורום "אמהות למען לוחמים" כואב את הירצחו של לוחם גולני סמ"ר עמית בן יגאל הי"ד
בידי מחבל מרצח. אנו דורשות מהאחראים לשנות את הוראות הפתיחה באש שככל הנראה גרמו לנפילתו של עמית ז"ל. חייבים להגן ככל האפשר על לוחמינו ילדינו ועמית יהיה הקורבן האחרון. חיי ילדינו אינם הפקר".

צילום: תנועת אם תרצו

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות