במבצע משותף לכל רשויות החוק נתפסו כלבים וסוסים בתת תנאים, גז לא חוקי, השתלטות על אדמות ועוד לא מעט הפרות חוק

https://youtu.be/oUE3VZkUnqk
מהלך פעילות מבצעית ממוקדת שהתקיימה אמש נגד מחזיקי חוות סוסים בצפון העיר, הגיעו שוטרים רבים ובהם כלבנים ושוטרי רישוי עסקים וכן נציגי רשויות נוספות: נציגי עיריית רעננה, היחידה לאכיפה אזרחית בפרקליטות המדינה, פרקליטות אזרחית במחוז מרכז, רשות המיסים, משרד החקלאות, רשות מקרקעי ישראל, חברת החשמל, מנהל הדלק והגז, נציגי היחידה לתכנון ובנייה, משטרה ירוקה, ביטוח לאומי, אגף הפיקוח והבטיחות למשרד האנרגיה וחוליית תשתיות-מחלקת שיטור מיוחד. במהלך המבצע הגיעו השוטרים ושאר נציגי הרשויות לאחת החוות במקום, אותה מחזיק חשוד מזה מספר שנים תוך כדי שהוא משתלט על קרקע השייכת למנהל מקרקעי ישראל. בחווה של החשוד, בשנות ה-60 לחייו, אותרו גניבות חשמל ומים מתאגיד המים של רעננה, ניתנו דו"חות של המשטרה הירוקה בסך 4,000 ₪ בגין זיהום הקרקע וניתנו דו"חות נוספים בסל 1,500 ₪ ע"י יחידת השיטור העירוני בגין השלכת פסולת. באותה חווה נתפסו ע"י רופאת סוסים ארצית למשרד החקלאות, גם סוסים וכלבים אשר הוחזקו בתנאי תברואה ירודים והם נלקחו מהמקום בשל עבירה על חוק צער בעלי חיים. בתום הפעילות, החשוד עוכב לחקירה בתחנת המשטרה ובתום חקירתו שוחרר בתנאים מגבילים ובהם מעצר בית למשך 5 ימים.
חיות מוחזקות בתת תנאים. צילום דוברות המשטרהחיות מוחזקות בתת תנאים. צילום דוברות המשטרה

בחווה נוספת התגלה כי מחזיק החווה חשוד בהשתלטות על קרקע פרטית. מחלקת הפיקוח על הבנייה מטעם משרד האוצר ועיריית רעננה פתחו בחקירה ובכוונת הרשות להוציא צו הריסה מידיי לחווה. מהמקום נתפסו סוסים ע"י נציגי משרד החקלאות בגין עבירות על חוק צער בעלי חיים. בתום הפעילות, החשוד, בן 48 זומן לחקירה בתחנת המשטרה.

עם הגעת הכוחות המבצעיים לחווה שלישית נוספת, גילו כי היא מחולקת ל-2 מתחמים. במתחם הראשון התגלה כי מחזיק המקום, בן 48 תושב השומרון, מחזיק במקום עסק לגז ללא רישיון כדין. נציגי משרד הגז מצאו במקום גם כ-240 בלוני גז וכן משאית אשר שימשה להובלת הבלונים בניגוד לחוק. החשוד זומן לחקירה בתחנת המשטרה בגין ניהול עסק ללא רישיון. במתחם השני באותה חווה התברר כי מחזיק החווה השתלט בניגוד לחוק על שטח העירייה. בכוונת עיריית רעננה להוציא למקום צו הריסה מיידי. בחווה אותרו גם בעלי חיים אשר הוחזקו בניגוד לחוק צער בעלי חיים. מחזיק המקום זומן ליחידת הפיצו"ח למשרד החקלאות להמשך חקירה וקיבל דו"ח בסכום של 14,000 ₪. באותה חווה ניתן גם דו"ח ע"י יחידת השיטור העירוני בשל השלכת פסולת במקום. עוד נתפסו ע"י הווטרינר העירוני כלבים ונלקחו מהמקום בשל אחזקה לא חוקית של כלבים מסוכנים.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות