עוקץ החופשות הגדול במגזר. שלושה תושבי ואדי ערה והסביבה שיווקו חבילות נופש לסיני וטורקיה – ונעלמו עם הכסף. כעת הם נעצרו

הבוקר, בתום חקירה סמויה, נעצרו 3 תושבי ואדי ערה (2 גברים ואישה), העובדים יחד במשרד נסיעות בבאקה אל־גרביה, כאשר על פי החשד שיווקו לתושבי האזור חבילות נופש פיקטיביות בחו"ל (סיני וטורקיה), ולאחר שקיבלו את התשלום התחמקו מהלקוחות וניתקו דרכי התקשרות עמם. מדובר בחקירה שניהל צוות חקירה מיוחד (צח"מ) במרחב, בשת"פ מחלקת החקירות של הכונס הרשמי במשרד המשפטים, לאחר שהחלו להתקבל בתחנות המשטרה בכל רחבי הארץ מספר רב של תלונות בעלות מאפיינים דומים, המעלים חשד לקיומה של הונאה בדמות "תרגיל עוקץ" של מכירת מוצר פיקטיבי.  

על פי החשד, שיטת ההונאה בוצעה כאשר "סוכן הנסיעות", תושב באקה אל־גרביה בן 44 שיווק וגבה תשלום במזומן או בהעברה בנקאית עבור חבילות נופש לסיני וטורקיה, תוך הבטחה שכרטיסי הטיסה והשוברים למלונות ימסרו ללקוחות 48 שעות לפני הטיסה. במועד המיוחל של אספקת הכרטיסים נעלם החשוד, וניתק דרכי התקשרות עמו.

בנוסף, עולה החשד כי לשיטתם של השלושה, כספי ההונאה הופקדו לחשבונות שני העובדים הנוספים במשרד הנסיעות – תושב זמר בן 33 ותושבת ג'ת בת 25, על מנת "שיישמרו על הכסף" בהיותו מוכרז כפושט רגל תחת צו כונס נכסים, כשאינו יכול להפקיד כספים לחשבונו הפרטי.

עד כה הצליחה המשטרה לאסוף תלונות במגזר מיותר מעשרה לקוחות שנפלו  קורבן לעבירות ההונאה, שנאמדות באופן כללי בסכום של עשרות אלפי שקלים.

שלושת החשודים נעצרו, ויובאו מחר לדיון בבקשה להאריך את מעצרם בבית משפט השלום בחדרה. המשטרה קוראת לאזרחים נוספים "שנעקצו" על־ידי אותו סוכן, להגיע לתחנת המשטרה הקרובה ולהגיש תלונה.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות