בלעדי! מה ראש עיריית כפר יונה מסתירה כבר שבוע מתושביה? צו הארנונה שהגישה נדחה ע"י משרדי הפנים והאוצר. המשמעות: תושבי יפה נוף ושרונה ימשיכו לשלם ביוקר

צווי הארנונה שהוגשו על ישי כל המועצות והרשויות בישראל לשנת 2019 כבר אושרו או ראשי הרשויות קיבלו הודעה על אישורן. נדמה שרק כפר יונה כאילו נשכחה מאחור וצו הארנונה שהגישה העירייה ובראשה ראש העיר, שושי כחלון כידור, לא אושר או נדחה. כאמור נדמה כך כפי שנחשוף עתה - מסתבר שתשובה על צו הארנונה התקבלה כבר לפני שבוע ימים אלא שראש עיריית כפר יונה, שוש כחלון כידור לא פרסמה זאת ולמה? כי לפי מסמך רשמי של משרד הפנים שחתום על ידי שר הפנים, אריה דרעי ושר האוצר , משה כחלון - צו הארנונה לשנת 2019 שהגישה כפר יונה ושוש כידור - נדחה על ידי שני המשרדים. המשמעות קשה עבור בתי אב רבים בכפר יונה.

וכך נכתב בהחלטת משרד הפנים (המובאת בתמונה) החתומה על ידי שרי הפנים והאוצר: "בהסתמך על צו המיסים של עיריית כפר יונה, כפי שהתקבל בהחלטת העירייה מיום 19 בפברואר 2019, הרינו מחליטים לדחות את החלטת העירייה לשינוי סיווג/ תת סיווג/ העלאה חריגה/ הפחתה בארנונה".

כפי שרבים זוכרים, עם היכנסה לתפקיד ראש עיריית כפר יונה, החליטה כחלון כידור להטיל מסי ארנונה על מה שכונה "מרתף-חניה" וכך בתי אב רבים בשכונות החדשות בעיקר ב"יפה נוף" ו"שרונה" מצאו עצמם משלמים פתאום ארנונה גבוהה עוד יותר - כל זאת שבזמן ראש העיר הקודם, אפי דרעי, אלו לא נכללו בארנונה. קמה קול מחאה גדולה, עם הפגנות בכל העיר נגד כחלון כידור וגם מול בתי חברי קואליציה - בסוף ההפגנות כידור עצמה חיפשה דרך לחזור בה וכך היא ניסתה למצוא דרך חזרה ממה שהיא עצמה הטילה על התושבים בצורת הגשת צו ארנונה 2019, בו היא מבקשת פטור חריג מתשלום עבור "חניה-מרתף". כך התחייבה שוש כחלו כידור בפני התושבים: "אנו מבינים ומכילים את הכעס שנוצר ומבקשים להביא לידיעתכם כי כבר בשבוע הבא, כפי התחייבותינו, תתקיים ישיבה מקדימה עם משרד הפנים בה נעשה כל שידרש כדי שהמשרד יאשר פטור מתשלום על מרתפי החנייה בצו הארנונה של העירייה לשנת 2019. בנוסף, רתמנו את יו"ר השלטון המקומי, מר חיים ביבס, כדי שיסייע בידנו להצלחת עניין זה.

"מבטיחים, כפי שכתבנו לא אחת, שלא תנוח דעתנו אף לא לרגע קט אחד עד אשר פטור זה יגובה באופן חוקי במסגרת צו הארנונה של העירייה לשנת 2019, ובכלל. או אז, חשבונכם יזוכה באופן רטרואקטיבי ובמיידי. נעדכן בהמשך על התקדמות ההליך כאמור".
אז כחלון כידור הבטיחה לבטל- ומשרדי הפנים והאוצר לא קיבלו את האחורה פנה שהיא ניסתה לעשות על גבם.
כחלון כידור הבטיחה לעדכן – ובכן במשך שבוע ימים היא שכחה לעדכן את תושביה שהצו לא אושר.
כאמור – המשמעות המיידית היא כי תושבי כל השכונות ששילמו עבור תוספת הארנונה שהטילה עליהם שוש כחלון כידור, ימשיכו לשלם וביוקר. משרדי הפנים והאוצר לא הסכימו שעיריית כפר יונה תגלגל עליהם אחריות למעשה – שהם עצמם עשו במו ידיהם ובכך הטילו ארנונה כבדה יותר על תושביהם.
השאלה היא – מדוע בלשכת ראש עיריית כפר יונה לא פרסמו את החלטת משרד הפנים ומשרד האוצר, שנחתמה כפי שניתן לראות כבר ב-19.8, כלומר לפני שבוע ימים?

  ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

  כתיבת תגובה

  עוד ניוזים בשבילך

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  Back to top button
  נגישות