חשיפה: איך קורה שמורשע בעבירת מין חמורה "מככב" בסיירת ההורים בכפר יונה וב"עיר ללא אלימות"? האם בעירייה לא ידעו מכך?

נפתח ונאמר שמבחירת המערכת- כרגע איננו חושפים פרטים מזהים של האיש. לידי מערכת "ניוזים ישראל" הגיע לאחרונה מידע לפיו מורשע בעבירת מין חמורה, שאף נידון למאסר בפועל על כך, לאחר שהודה בבית המשפט במעשה, לא רק שנמצא ב"סיירת הורים" בכפר יונה, ואף הוא אחד מהמובילים בה, הוא אף מוכר לראש העיר שוש כחלון כידור ואף אחד הבולטים בסיירת ההורים תחת "עיר ללא אלימות" המנוהלת על ידי ויקי גלאם. עולה השאלה איך קורה שמורשע בעבירת מין חמורה מתפקד בסיירת הורים ובא במגע יומיומי עם נוער וילדים - זאת מבלי שאף הורה בעיר ידווח על כך או יישאל על כך? מדובר במקרה חמור שביצע אותו תושב כפר יונה, כאשר כיהן בתפקיד רגיש מאור. ב-2004 הגיעה אישה שנמצאה במצוקה קשה (מבחירת המערכת לא נרחיב), ופנתה לאותו גבר (כאמור כיום תושב כפר יונה) שהיה בתפקיד בכיר שהיה אמור לעזור לה במצוקתה. אלא שבמקום לעזור לה, הוא ניצל את מצוקתה הקשה וביקש ממנה לבצע בו מין אוראלי - דבר שעשתה בעל כורחה. כאמור, בדרך זו או אחרת, הדבר נחשף. אותו גבר (החבר כיום בסיירת הורים כפר יונה) הגיע לבית המשפט, הודה במעשה החמור והורשע. השופטת באותו משפט ב-2006 אף הטילה עליו מאסר בפועל בן 7 חודשים. סיירת ההורים, כבכול עיר, נמצאת באחריות "עיר ללא אלימות" והעירייה עצמה. בכפר יונה הסיירת אף חרטה על דגלה את הסיסמא: "ביירת הורים - עיניים פקוחות". האמנם? "מערכת "ניוזים ישראל" פנתה למשרד לביטחון פנים המתקצב את "עיר ללא אלימות" ושאלנו איך יתכן שמורשע בעבירה חמורה ישמש כאחד המובילים בסיירת הורים בכפר יונה? האם אין דרישות מינימליות של תעודת יושר או בדיקת רקע חברי סיירת ההורים הנמצאים בחברת נערים ונערות וילדים? מהמשרד לביטחון פנים ענו: "המשרד מתקצב את התוכנית. איננו אחראים לבדיקות או הנחיות בנוגע לבדיקות. הנהלים מותווים על ידי העיריות עצמן והן אחראיות למתרחש בסיירת ההורים ובעיר ללא אלימות מבחינת הנהלים". פנינו לראש עיר "ללא אלימות" ויקי גלאם וביקשנו לדעת איך קורה שמורשע בעבירת מין שאף נידון למאסר, משמש בתפקיד פעיל מאוד בסיירת הורים וב"עיר ללא אלימות". מר גלאם לא שאל לשמו של האדם והפנה לדוברת העירייה. לדוברת העירייה הפנינו אותה שאלה, איך הם נותנים לנערים ונערות לשהות עם חבר בסיירת הורים שהוא מורשע מין. לאורך כל ההתכתבות עם דוברת העירייה, ואף שיחה טלפונית ארוכה איתה - מעולם לא נשאלנו לשמו של האיש. מעולם לא עלתה השאלה במי מדובר. כעבור יומיים מבקשת התגובה, בעירייה הוציאו תגובה לקונית: "מפאת צנעת הפרט, העירייה לא תוכל להתייחס למקרה הספציפי זאת לצד בחינתו וטיפול בו בהתאם להנחיות המשרד לבטחון פנים והוראות החוק". כשהקשינו וביקשנו מהדוברת לדעת: איך בדיוק הם בודקים את הנושא ואף יטפלו בו, אם מעולם לא נשאלנו לשמו של האיש? לא על ידי הדוברת עצמה ולא על ידי ויקי גלאם? ואיך קורה שראש העיר, שוש כחלון כידור, שמכירה היטב את האיש ואף מרבה להגיב בלייקים על הפוסטים שהוא מעלה בדפו האישי, לא ידעה על עברו?  

איך עיריית כפר יונה בודקת את הנושא- אם מעולם לא נשאלה מערכת "ניוזים ישראל" לשמו של האיש? האם ב"עיר ללא אלימות" ועיריית כפר יונה ידעו היטב  על עברו של האיש אך התעלמו מכך?

שאלנו האם יש איזשהו קריטריון לבדוק מי מתקבל ל"סיירת ההורים" ומורשה להסתובב בחברת ילדים ונוער – האם לא נדרשת בדיקה מינימלית עבור כל הורה שמבקש להצטרף לתפקיד רגיש כזה?

ובינתיים, נכון להיום בבוקר יום ראשון – אותו גבר נמצא עדיין ב"סיירת הורים".

נמשיך לעקוב ומחכים לתשובת העירייה- איך העניין הזה טופל אם בכלל והאם באמת כלשון הסלוגן שבחרו: בסיירת ההורים העיניים פקוחות?

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות