משפחותיהן של ההרוגות מהאסון בצ'ילה תוקפות בחריפות את חדשות ערוץ 12: "שידרו את הסרט של האסון, זהו מעשה שלא ייעשה, פסול וחסר רגישות בצורה מזעזעת"

ביום שלישי האחרון, בחדשות הערוץ 12, פירסם הכתב ברהנו טגאניה את הסרטון מהאסון בצ'ילה בו נהרגו לפני מספר שבועות גלילה ביטון מנשר ודינה פורת מרשפון. בצילומים של רגעי האסון נראית התנגשות הסירה והאסון שקרה אחריו ונשמעו קולותיהם של חלק מההרוגים והפצועים. אלא שפרסום הסרט הזה ותמונותיו לא הוראו והוצגו מבעוד מועד למשפחות שתי ההרוגות. וכך הם צפו בתמונות הקשות ללא הכנה. מתן פורת, בנה של דינה פורת ז"ל שלח היום בשם שתי המשפחות מכתב קשה ונוקב לחדשות ערוץ 12 ומכתב תלונה לרשות השנייה לטלוויזיה, בהם הוא מותח ביקורת קשה על חוסר הרגישות בשיור תמונות אלו ובפגיעה ברגשות המשפחה ובעיקר בשני אבות המשפחות שנותרו פצועים ובטראומה ונאלצו לראות שוב את הרגעים הקשים. וכך כתב מתן פורת במכתבו הנוקב: "ביום ג' ה-19/3/19, שודרה לתדהמת משפחתי ומשפחת ביטון כתבה בחדשות ערוץ 12 (כתבתו של ברהנו טגניה) בה מופיע בין היתר סרטון המתעד את רגע התנגשות הסירה ואת הדקות שלאחריה.
אנו המומים מהיעדר שיקול הדעת, מחוסר הרגישות המוחלט ומהחריגה מכללי האתיקה המקצועית. נסו לדמיין מה עבר על אבי ועל מוטי ביטון הפצועים שהיו אף הם על סירת המוות הזו כאשר צפו לחרדתם בסרטון, בעודם מנסים מאז האסון להתאושש ולאסוף את השברים - הפיזיים ובעיקר הנפשיים.
זהו מעשה שלא ייעשה, פסול וחסר רגישות בצורה מזעזעת - הדבר משול לשידור תמונות מזירת פיגוע, ומהווה פגיעה אנושה ברגשותינו. צפייה משותפת עם קהל הצופים ברגע הילקחה של אמנו מהעולם, ועבור מה?!? בעבור סיפוק יצר המציצנות והרכילות, ללא כל ערך חדשותי. התאונה התרחשה לפני כחודש, ההלוויות נערכו לפני כשבועיים. על מה ולמה שודר סרטון שכזה כעת, ובכלל?

האם נפרצו כל הסכרים? האם להבא ישודר גם סרטון של פיצוץ מחבל מתאבד בתוך אוטובוס או תיעוד מתוך מצלמת רכב הדורס נער על אופניים חשמליים?
האמצעי אינו מקדש כל מטרה, וחיינו אינם תכנית ריאליטי !!!
טשטוש התמונות והקולות בכתבה אינו מכשיר את השרץ, נהפוכו. מה גם שלצערי הרב זיהיתי את אמי ז"ל בסירה, חרף טשטוש התמונות.
אנו דורשים את התערבותכם המיידית בנדון, וכן התנצלות של חדשות ערוץ 12 בשידור, והתחייבות שמעשה נבלה שכזה לא ייעשה בעתיד לאף משפחה אחרת. 
(דברים אלו נכתבים גם בשמה ובהסכמתה של משפחת גלילה ביטון ז"ל שנהרגה באותו האסון)".

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות