בן 17 מכפר סבא ביצע עבירות מין בקטינות דרך האינסטגרם. דרך מוקד 105 הוא נתפס

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה כתב אישום לבית משפט לנוער בכפר סבא נגד קטין בן 17 מכפר סבא בגין שורה ארוכה של עבירות שביצע בקטינות באמצעות האינסטגרם ואפליקציות אחרות. הנאשם מואשם בסחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות (ריבוי עבירות), הטרדה מינית (ריבוי עבירות), מידע כוזב במחשב (ריבוי עבירות), איומים (ריבוי עבירות) והטרדה באמצעות מתקן בזק (ריבוי עבירות). העבירות בוצעו ב-10 קטינות בנות 17-13. לאחר שחלק מהקטינות הפסיקו להתכתב עם הנאשם, הנאשם פתח להן עמודי שנאה באינסטגרם, תוך שהוא מבצע שיימינג במובן הפלילי. על פי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד שירי רום, במהלך החודשים האחרונים של שנת 2018 פנה הנאשם לקטינות רבות באמצעות האינסטגרם תוך שימוש בזהות בדויה. הנאשם הציג עצמו כדוגמן מפורסם ולצורך כך עשה שימוש בכמה חשבונות אינסטגרם שונים, דרכם יצר קשר עם הקטינות והתכתב עמן התכתבות בעלת תוכן מיני. חלק מהקטינות אף שלחו לנאשם, על-בסיס מצג השווא שהציג, תמונות בעירום מלא או חלקי שלהן. לאחר שההתכתבות עם הקטינות הסתיימה, לרוב ביוזמתן, נהג הנאשם לפתוח "עמודי שנאה" באינסטגרם נגד הקטינות, בהם השמיץ אותן ואף פרסם לעיתים את התכנים המיניים שהן שלחו אליו. כך למשל, כתב הנאשם באחד מעמודי השנאה על אחת מהקטינות "ילדה את זונה ושרמוטה" ובעמוד אחר כתב לגבי קטינה אחרת "מסכנה בלי חיים תתאבדי תעשי טובה ואל תדאגי אנחנו נפיץ תמונות שלך מטלפון". כמו כן, נהג הנאשם להטריד את הקטינות במסרונים רבים בהם איים עליהן, וזאת תוך שימוש באפליקציה ששימשה אותו להסוואת מספר הפלאפון האמיתי שלו.

באחד האישומים המרכזיים בתיק, התכתב הנאשם עם קטינה אחת, שהייתה בת 17.5, באמצעות חמש זהויות שונות, דרכן יצר מערכת שלמה של קשרים עם הקטינה, אשר סברה כי היא משוחחת עם חמישה אנשים שונים. על-בסיס מצג שווא זה, שלחה הקטינה לנאשם מספר סרטוני עירום שלה. בשלב מסוים, נפגשו הנאשם והקטינה, ולאחר שהנאשם חשף בפניה את זהותו האמיתית, סיימה הקטינה את הפגישה. לאחר מכן, פרסם הנאשם את הסרטונים אותם העבירה לידיו הקטינה במספר עמודי שנאה באינסטגרם אותם פתח הנאשם. כמו כן, הנאשם איים על הקטינה ממספרי טלפון לא-מזוהים כי יפורסמו סרטונים אינטימיים נוספים שלה.

באישום אחר בתיק, סחט הנאשם באיומים קטינה בת 13.5 שתמשיך להתכתב איתו, ואיים עליה כי אם תחדל מלהתכתב עמו, יפרסם תמונה אינטימית ששלחה לו בעבר. בשל האיום האמור, המשיכה הקטינה להתכתב עם הנאשם.

הפרשה נחשפה בעקבות פניות שהתקבלו במוקד 105 המיועד לדיווח וטיפול בפגיעות כלפי קטינים ברשת. לאחר טיפול ראשוני במסגרת המוקד, הועברה החקירה לטיפול ימ"ר מרכז במשטרת-ישראל תוך ליווי של מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה.

בפרקליטות מציינים את ייחודו של מקרה זה ששופך אור על "נשק" הביוש ("שיימינג") המקוון, בדמות פתיחת עמודי השנאה, שבאמצעותו איים הנאשם ונקם במתלוננות הקטינות שניתקו עמו מגע.

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button
נגישות