רמת גן

מפגש שיתוף ציבור לתוכנית המתאר לרמת גן

השבוע התקיים מפגש שיתוף ציבור שלישי לתכנית המתאר הכוללנית לעיר רמת-גן. המפגש התקיים באולם הכנסים בתיכון בליך, בנוכחות ראש העירייה, מהנדסת העיר, עליזה זיידלר גרנות, וראש צוות התכנון, אדריכל יוסי פרחי ממשרד פרחי-צפריר אדריכלים בע”מ.

במפגש נכחו כ-250 תושבי העיר שהגיעו על מנת לקבל עדכון על התקדמות התכנית, להעלות שאלות ולהביע רעיונות חדשים.

המפגש הוקדש להצגת העקרונות המרכזיים של החלופה הנבחרת של התוכנית, לאחר שבמפגשים הפומביים הקודמים הוצג ניתוח המצב הקיים וחזון התכנית וחלופות התכנון.

תוצרים אלה התגבשו בהובלת של לשכת התכנון המחוזית תל אביב ביחד עם וועדת היגוי רחבה ומשרדים וגופים ממשלתיים נוספים, עיריית רמת גן ובליווי רציף ומעמיק של שיתוף ציבור תושבי העיר רמת-גן.

הערב נפתח בברכת ראש העיר רמת-גן למשתתפי המפגש ולצוות התכנון וציין את הצורך הדחוף שראתה העירייה בהכנת תכנית מתאר חדשה לעיר לאחר שתכנית המתאר האחרונה לעיר אושרה רק בסוף שנות ה-70.

ראש העיר הדגיש את יחסי הגומלין והשיח היומיומי המתקיים בין מסמכי תכנית המתאר הכוללנית המתגבשת לבין תכניות ברמת השכונה.

שיח זה מאפשר לא לעצור את התכנון ברמת השכונה תוך לקיחה בחשבון של צרכים מאזנים ברמת העיר.

הכנת תוכנית המתאר הכוללנית היא מהלך אסטרטגי דרמטי בהתנהלותה של העיר, ומסייעת בגיבוש מדיניות תכנונית לעשורים הקרובים, עד לשנת היעד 2040.

תוכנית המתאר תבטיח וודאות ושקיפות תכנונית ותסייע הן ליזמי הפיתוח, לגורמי התכנון בעירייה ולציבור הרחב, ותאפשר לוועדה המקומית לתכנון ולבניה עצמאות תכנונית.

תוכנית המתאר הכוללנית מתווה מגמות תכנוניות ברמה הכלל-עירונית תוך איזון הצרכים ואתגרים השונים בעיר במגוון תחומים, כגון פריסת השימושים בעיר, קביעת היקפי הבניה ותבנית הבניה,

מתן פתרונות לגידול באוכלוסייה בהיבטי צרכי ציבור ותשתיות, פיתוח אמצעי התחבורה וחתירה למעבר לתחבורה ציבורית ואלטרנטיבית לרכב הפרטי, טיפוח המרחב הציבורי והנוף ושמירה על נכסי המורשת העירוניים.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

Back to top button
נגישות