חדשות

קריאות לחרם על ערביי חיפה: הרוחות הסוערות בעיר מסרבות להירגע

הרוחות בחיפה בימים האחרונים סוערות כמו שלא היו מזה שנים. בתחילת השבוע יצאו מאות מפגינים ערבים לרחובות כנגד המאורעות בגדר הגבול בעזה, ביום למחרת יצאה להפגין כמות גדולה יותר של מפגינים ערבים עקב יום האדמה וביום שלישי נערכו בשדרות בן גוריון שתי הפגנות במקביל, באחת הפגינו ערבים מחזיקים בדגלי הרשות הפלשתינית ומולם הפגינו יהודים מחזיקים בדגלי ישראל. בין הקבוצות חצצה קבוצת שוטרים גדולה שמנעה עימות אלים אך לא את הקריאות הקשות שנזרקו משני צידי המתרס. לאחר ההפגנות החלו עימותים קשים ברחבי הרשת ובעיקר בקבוצות הפייסבוק החיפאיות ובראשן בדף שהפך לכיכר העיר- חיפאים מצייצים. מצד אחד קריאות מצד תושבים יהודים להחרים את העסקים של התושבים הערבים בוואדי ובעיר בכלל ומצד שני קריאות של יהודים וערבים להימנע ממלפגוע בדו קיום השביר שבעיר.

אספנו מקבץ קטן ממגוון הקולות שנשמעים היום בכיכר עיר חיפה:

דפנה: כמה טפשות יכולה להיות לבן אדם כדי לומר מה שאמרת כעת. את רוצה לעודד להם פרנסה בוואדי למרות ההפגנות שהם מפגינים שם כלפינו,תכניסי את כל החברים שלך לשם ותסדרי להם פרנסה ונראה אם הם לא יכניסו לך סכין לגב כמו שהם יודעים לעשות.

אילן: “לא, זהו, השמאל איבד את זה לגמרי, להחרים אותם, לא לקנות כולם.

ג’יהאן: תגידו לי מה נפלתם על הראש???? תתעוררו מי שעשה את ההפגנה .זה לא חיפאים.אלה אנשים מחוץ לחיפה. בכוח אתם רוצים להפוך אותנו נגדכם. גם אנחנו כועסים על מי שאישר לזרים להפגין בחיפה. אתם חושבים שהחיפאים מעניין אותם החמאס. נו באמת די עם ההטבות. אולי תרגיעו? אנחנו לא מסתובבים ברחובות. בכלל נודע לנו למחרת. מי שאישר להם להיכנס לחיפה זה הרשות המקומית. תלכו תפגינו נגד יהב בעירייה. מה אתם רוצים מערבי חיפה הם בכלל לא צד בעניין. בכוח אתם רוצים להפוך אותנו אויבים??? בושה אתם מביאים ומפלילים אנשים חפים מפשע.תלכו ליונה יהב שמאשר לזרים להיכנס לחיפה. להרוס את סמל חיפה הדו קיום. חבל.

מושיקו: מתברר שאין עשן בלי אש. על מה שקורה בחיפה אני מאשים רק את היהודים המתיפייפים שתומכים בטרור מהרסייך ומחריבייך ממך ייצאו. אז סבבה שאנשים הקיזו דם בשביל האדמה שאת דורכת עליה וסבבה שחיילים שלנו מגנים עלייך בגופם יומם וליל וסבבה שיש פה מסורת בת 5000 שנה שמנסים להכחיד אבל היי, מה כל זה לעומת החומוס בשבת?

צחי: אם תושבי הוואדי היו כול כך נאמנים ל״דו קיום״ היו אמורים למנוע ולא להשתתף בהפגנות לכן אני מחרים ולא מעודד… ומקווה שעוד אנשים יהיו כמוני אחרי הכול הם חיים מאתנו ולא אנחנו מהם.

גל: אבסורד לתת פרנסה למי ששונא אותך… ואם ערביי חיפה לא קשורים אז יתכבדו וימנעו הפגנות כאלו מול העסקים שלהם בעתיד.

חגית: צריך לעודד את כל העסקים בחיפה נקודה. ללא כל השתייכות למה שהיה.

שחאדה: הבעיה בפוסט הזה שהאחראים על הדף היו צריכים להוריד מיד אני פניתי אליהם ופניתי לפייסבוק אבל כלום לא נעשה, למרות שהם האחראים פעילים מאוד בפייסבוק אבל בפוסט הזה ספציפי לא שומעים אותם, כנראה זה עושה להם טוב.

עינת: אני התלוננתי במשטרה על אחת התגובות, צילמתי מסכים ופניתי עכשיו על גבי הפוסט גם למנהלים וברגעים אלה נמחק. אין לי מושג אם המשטרה או המנהלים.

מוחמד: כל היהודים יבואו לאכול חומוס אצל הערבים בשבת, אין להם לאן ללכת.

עובייד: מי צריך את הפרנסה שלהם במלא הם קונים פעם בשבוע ומסתכלים על כול שקל שיוצא להם מהכיס.

גבי: אם היו 10 צדיקים בסדום היא לא הייתה נחרבת. אני בטוח שיש יותר מעשרה צדיקים במגזר אז לא לבלבל את המוח . הדו קיום בחיי היום יום חזק מאמירות אלו ואחרות . ( ימני מתון)

אנטון: תתביישו לכם כבר….. חרם …….על מה ונגד מי ? מה אשמים בעלי העסקים ? ההפגנות האלה מאורגנות להפליא על ידי מפלגות ערביות וזה הדלק והכח שלהם בשביל להרוויח עוד קול ועוד קול לבחירות שיהיו ומה הקשר להכליל ערבי חיפה !!!!!!! להפגנות האלה מגיעים ערבים ויהודים מכל חלקי הארץ ותמיד מאשימים את ערביי חיפה נו באמת נמאס כבר מההאשמות האלה זה בדיוק המטרה של מארגני ומשתתפי ההפגנות להרוס את הדו קיום שיש בחיפה  תחשבו טוב טוב למה תמיד בחיפה למה ??????? כי חיפה היא הסמל לדו קיום והמטרה העיקרית שלהם זה פילוג ושנאה והם מצליחים כי מייד כולם מתלהמים ורוצים דם ילא חרם אז חרם גם על הכרמל והדר והגרנד קניון לב המפרץ ועוד ועוד כי גם יהודים השתתפו בהפגנות האלה ….. לספור עד עשר לפני שתחליטו החלטות קריטיות כאלה וגזעניות …..

ג’ורג’: להזכירך לעשות חרם גם על הרופאים שמטפלים במשפחתך ועל הפיתות שאתה אוכל כי ערבים אופים ועל כל נותן שרות בעיריה כי הוא ערבי.

רותי: יונה יהב מסתובב עם חיתול. מת מפחד מהם. דואג שכל עיריית חיפה תהיה מועסקת על ידי ערבים שהוא נתן להם את התפקיד. שמישהו יחליף לו חיתול…הוא כבר מפוצץ בחרא!!!

יובל: חבל להתרגש מהם . זה מקומם אבל משחק לידיים שלהם. יש כאן עירוב של תושבים מחוץ לחיפה שמבינים שזה יוצר אש בינינו ונהנים להצית אותו, סטודנטים האוניברסיטה שחכמים גדולים רק בחיפה ו חלק זה ערבים תושבי חיפה שדעותיי חלוקות עליהם אבל שיקפצו לי לא סופר אותם. ברגע שמשטרה מאשרת הפגנה אף אחד לא יכול לעשות הרבה. הפיסבוק נועד ללבות אש והם מצליחים לייצג רעש על הפגנת אוויר שלהם שלא מעניינת ת’תחת לאף אחד. חוץ מאיימן עודה מלבה האש המנומס והמסוכן.

אריאל: חרם כלכלי לא לקנות מהם כלום גם לא בקיוסק.

רויטל: ליהודים שהגיעו להפגין עם המחבלים אני מאחלת לכם שאם אתם בעלי עסקים שאף יהודי לא יכנס אליכם ושהחרם יהיה במלואו בייחוד אצלכם!

הפוליטיקאי היחיד שנגע בדברים היה ניר שובר שכתב: עסקי כבביר, המושבה, הוואדי ועין הים!! לא קשורים למשוואה בכלל! הם חיפאים כמונו שרק רוצים לחיות! צריך להחרים את היהודים שהיו בהפגנה ועזרו למחבלים!! אני בעד לפרנס כל בן אדם כל עוד הוא לא נגדי ונגד המדינה! לחברה הערבית בחיפה יש מגוון דעות ו90% מתנגדים להפגנות הכפרים האלה.

והיו קולות נוספים. צילום מתוך פייסבוק חיפאים מצייצים

וכך כתב שרבל סאסין, ערבי נוצרי תושב חיפה, בדף הפייסבוק חיפאים מצייצים:  שחברים יקרים, לאור האלימות המילולית והסכסוך המיותר בין תושבי חיפה שגרים ביחד באהבה ובאחווה בין אם זה אלימות בכביש או בקבוצה אני אנסה להציג לכם תמונה שונה על תושבי חיפה הערבים אשר שותקים ולא מדברים על אירוע ההפגנה בתקווה לשנות את דעתכם. קוראים לי שרבל סאסין, ערבי נוצרי תושב חיפה בן 26, כל חיי גרתי בחיפה וגם הורי נולדו כאן, אנחנו חיים במדינה כמו כל תושב רגיל, משלמים ארנונה, מיסים וביטוח לאומי כמו שצריך וכמו ששמתם לב השפה שלי אומנם לא רהוטה אבל עברית אני יודע טוב מאוד. האנשים שראיתם בהפגנה כלל לא מוכרים, אף אחד מחברי ואני אישית לא זיהינו אפילו אדם אחד. האנשים לא מכאן והחרם שאתם עושים על העסקים שבוואדי לא מוצדק ורק יגדיל את השינאה בין שני העמים! אנחנו לא מתערבים כי לא משנה מה נעשה אנחנו תמיד נשאר סוג ז כי גם ערבים שמתגייסים ותורמים יותר מאלף יהודים יגידו לו בסוף היום “לך לעזה”. שורה תחתונה: אני ועוד אלפים כמוני תומכים במדינה ישראל וחיים פה בכבוד ונותנים את הלב כדי שנרגיש שייכים. תתמכו באחיכם שתומכים בכם ואל תדאגו התמיכה שלנו תגיע כשנרגיש שאנחנו רצויים פה. זאת גם המדינה שלנו ואני לא אורח פה ! תחסכו ממני את תגובות כמו “לך לעזה”. ולכל הערבים שיתקפו אותי בתגובות, לפני שתגידו שרע לכם תחביאו את הBMW ואת הווילה. את חברי הכנסת הערבים עוד נעיף בבחירות כי חוץ מלעזור למדינה אחרת הם רק הגדילו את השינאה בין שני העמים.

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות
Close
Close