ראשון לציון

15 טון של בשר מקולקל ומסכן חיים, שיועד להפצה בגני ילדים ובתי אבות בראשל”צ, נתפסו בבית קירור בעיר והושמדו

לסיפור הזה יכל להיות סוף מסריח: 15 טון של בשר ודגים פגי תוקף נתפסו במפעל בשר בראשון לציון, אשר מספק את מוצריו לבתי אבות וגני ילדים בעיר. הבשר הושמד.

השירות הווטרינרי אמון על בריאות הציבור ומבצע באופן קבוע ביקורות באטליזים, אולמי אירועים, סופרמרקטים, מפעלי בשר ועוד. לאחרונה בוצעה ביקורת תברואה וטרינרית על ידי ד”ר תומר ניסימיאן, וטרינר עירוני מומחה לבריאות ציבור בעיריית ראשון לציון, ומפקח וטרינר תומר יעקובי, אשר הגיעו באופן מפתיע לביקורת במפעל ובחנו את המוצרים שאוחסנו בבית הקירור הסמוך ששייך לבעלי המפעל.

הממצאים היו מזעזעים. במקום נתגלתה כמות גדולה של מוצרים פגי תוקף, חלקם הופשרו והוקפאו מספר פעמים. רופאי השירות הווטרינרי השמידו 15  טון של מוצרי מזון פגי תוקף , מקולקלים , מוחזקים בתנאים לא ראויים. המוצרים לא סומנו כמוצרים שאינם מיועדים לשיווק על יד המפעל ואוחסנו בעירבובייה, בסמוך למוצרים שמבחינת המפעל הינם תקינים למאכל.

ד”ר תומר ניסימיאן, וטרינר עירוני בעיריית ראשון לציון, מציין כי כל מוצרי בשר העוף והדגים שמשווקים בעיר מחויבים בבדיקה ווטרינרית במתחם השירות הווטרינרי בטרם שיווקם לעיר. בדיקה זו מאפשרת לרופאי השירות הווטרינרי שליטה ובקרה בנושא מוצרי הבשר הנמכרים בעיר.  כמו כן נקודות המכירה נבדקות באופן שוטף על ידי רופאי השירות הווטרינרי והנתונים מוצלבים עם נתוני בדיקת טרם השיווק.

ד”ר ניסימיאן מציין כי: “על פי חוק הגנה על מזון ונהלי משרד הבריאות, מוצרי בשר נחשבים כמוצרים רגישים שיש להשמידם מיידית כאשר הינם לא ראויים למאכל ואין להחזיקם או לשנעם בשום מצב. האחריות על החזקת מזון באופן תקין, הינה שייכת ליצרן. במצבים בהם היצרן כושל בתפקידו, אנו נמצאים במקום בכדי להגן על הציבור”.

 

בתמונה: חלק מהבשר המקולקל שנתפס והושמד. צילום: עיריית ראשון לציון

 

 

ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
נגישות
Close
Close