ניוזים חמיםחדשות

פתרון לשכר עובדים זרים בענף הבינוי

לאור הקושי לגייס כיום עובדים זרים - אפליקציה חדשה מאפשרת להגן על זכויותיהם וחובות המעביד

המשבר בענף הבינוי מורכב ביותר וגורם לפערים בבנייה של דירות חדשות ושיפוץ בתים, עפ"י נתונים שונים עולה כי לפני 7 באוקטובר עבדו בישראל כ־119 אלף פועלים בענף על פי חלוקה של כ־80 אלף פלסטינים, כ־25 אלף זרים וכ־14 אלף ערבים ישראלים, כיום בהיעדרם של העובדים פלסטינים, הענף עומד רק על כ־40 אלף עובדים בלבד, שליש מכוח האדם הדרוש לענף.

מנתוני המעסיקים עולה כי בין הפרמטרים אשר מקשים על המעסיקים ועל העובדים הזרים בעבודה בארץ, ישנה הבירוקרטיה הלא פשוטה שעליהם לעבור במהלך הגיוס וכמובן בזמן העבודה.

ענף הבינוי מושתת ברובו על כ"א מקצועי. העסקת עובדים זרים מציבה אתגרים משמעותיים בפני מעסיקים, חברות הבנייה והשיפוצים, וביניהם תשלום משכורות לעובד והדאגה לכך שהעובד יקבל את כל שכרו בהתאם לחוק ובתיעוד של הסכומים על מנת להימנע מהפתעות בעתיד ושמירה בהווה על זכויות העובד.
הבעיה נוגעת במיוחד להעברת תשלומי שכר ולעמידה בדרישות הרגולציה.

בהתאם להנחיות העדכניות של רשות האוכלוסין וההגירה: "על המעסיק להעביר את שכר עובדיו הזרים לחשבון בנק בישראל על שם העובד, שאין לגורם אחר זכות לפעול בו".

חברות גדולות וקטנות המעסיקות עובדים זרים מתמודדים עם קשיים בירוקרטיים ומורכבות בהעברת הכספים לעובדים הזרים. הצורך לפתוח חשבונות בנק עבור כל עובד, לבצע העברות בינלאומיות ולעקוב אחר תשלומים מייצר עומס מנהלי ועלול אף להוביל לטעויות ואיחורים בתשלום. מהצד השני יש את העובדים הזרים, אשר נאלצים לפספס ימי עבודה בשביל לנסוע לסניף הבנק ולבצע העברה של כסף למשפחה בחו"ל.

על מנת לתת מענה לאתגרים אלו ולייעל את תהליכי התשלום והעברת הכספים לחו"ל של העובדים הזרים, פיתחה חברת WorldCom Finance פלטפורמה טכנולוגית מתקדמת הכוללת אפליקציה ושירותים ייעודיים לעובדים הזרים בתחום הבנייה, כל זאת מהטלפון הנייד, ללא צורך להגיע פיזית לבנק או לנקודת שירות ולבזבז זמן יקר על התנהלות בירוקרטית.

הפתרון החדשני מאפשר העברת תשלומים לעובדים בצורה קלה, מהירה ומאובטחת ישירות לחשבון הבנק שלהם תוך הקפדה מלאה על הוראות הדין. עם ההרשמה לשירותי החברה, נציג דובר השפה מלווה את העובד הזר בתהליך והחברה פותחת לו תוך דקות ספורות חשבון בנק ומנפיקה עבורו כרטיס חיוב נטען בו יוכל להשתמש באופן מאובטח וכרצונו. האפליקציה מאפשרת ביצוע העברות כספים למגוון רחב של מדינות ברחבי העולם בקליק אחד.

"הפלטפורמה שלנו נועדה להסיר את הנטל המנהלי מהמעסיקים ולתת להם שקט נפשי", מסביר ליאור טוויל, סמנכ"ל מכירות ומוצרים ב WorldCom Finance-"המעסיקים יכולים להיות בטוחים שהעובדים שלהם מקבלים את השכר במועד וללא תקלות, ושהכל מתנהל בהתאם לחוק ולכללים. זה משפר משמעותית את יחסי העבודה ואת שביעות הרצון של העובדים".

נוסף על כך WorldCom Finance מציעה לעובדים הזרים כלים מותאמים במיוחד לצרכיהם כגון חבילות תקשורת במחירים אטרקטיביים ומעטפת של שירותים לעובד הזר מחוץ למדינתו.

ניר בן חמו, סמנכ"ל השיווק, מציין: "אנחנו רואים פוטנציאל עצום בתחום הבניין, בו צפויים להיקלט עשרות אלפי עובדים זרים חדשים ממדינות רבות. השילוב בין הבנה מעמיקה של צורכי הלקוח ומענה מותאם אישית, לבין טכנולוגיה פיננסית מתקדמת, הופך את הפלטפורמה שלנו לנגישה, נוחה ובטוחה יותר הן למעסיקים והן לעובדים הזרים".

Worldcom Finance היא חברה פיננסית ותיקה המשרתת עובדים בינלאומיים, ומספקת פתרונות טכנולוגיים חוץ בנקאיים אמינים וממוקדי לקוח. בעולם בו הדיגיטציה והנגישות הופכים לנורמה, ענף הנדל"ן אינו יכול להישאר מאחור, בעיקר בימים אלו. אימוץ פתרונות חדשניים לתשלום שכר הוא צעד הכרחי לשיפור יעילות התפעול, חיזוק הקשר עם העובדים ושדרוג השירות.

[addtoany]
ניוזים- רשת אתרי החדשות המקומיות של ישראל, מכבדת את זכויות היוצרים ועושה את כל המאמצים לאיתור בעלי הזכויות של היצירות הכלולות בכל הכתבות שלנו ברשת. במידה ומצאתם יצירה שאת/ה בעלי הזכויות עליה ואתם מעוניינים להוריד אותה מהכתבה או להוסיף לה קרדיט, אנא פנו אלינו בטלפון/ ווטסאפ: 0522818000 או שלחו למייל: .mnewzim@gmail.com

כתיבת תגובה

עוד ניוזים בשבילך

Back to top button
נגישות